Asus | AMD | Grafické karty

Asus už chystá upravené karty Radeon RX 5700 XT. Vyjdou v řadách Strix, TUF a Dual Evo

Jako jeden z posledních výrobců, který se nepochlubil vlastními edicemi karet Radeon RX 5700 a RX 5700 XT, byl Asus. Ovšem díky nizozemské redakci Hardware.info se nyní dozvídáme kolik nereferenčních edic nakonec bude, a jak budou vypadat.

Vrchol nabídky bude opět řada Strix, která bude hned ve dvou provedeních, jak jsme byli doposud zvyklí. Ta více taktovaná ponese přídomek "OC". Opět zde bude použitý již dobře známý tříventilátorový chladič, který bude velmi masivní.

Prozatím to vypadá, že bude skoro identický s tím, který Asus použil na modelu RTX 2080 Ti Strix. To dává tušit, že chladicí rezerva bude pro malý čip Navi obrovská a fanoušci taktování budou mít u této edice asi velkou rezervu. Tomu napovídá i přítomnost dvou 8pinových konektorů, které naznačují že PCB i napájecí kaskáda budou velmi naddimenzované i pro extrémní taktování pod tekutým dusíkem.

Chladič bude podporovat semipasivní chod, to znamená, že při nečinnosti nebo nízké zátěži bude grafická karta fungovat zcela pasivně. Ventilátory se roztočí až v zátěži. Karta by měla být na trh uvedena 16 Srpna.

Levnější edice Gaming X3 bude spadat do řady TUF a bude se lišit zcela odlišným dizajem, Chladič se bude ovšem také spoléhat na chlazení od tří ventilátorů a bude splňovat odolnost IP5X (odolnost proti prachu). Chlazení ovšem nebude tak masivní jako u řady Strix. Avšak dobrou zprávou je, že i tento chladič bude podporovat semipasivní chod v době nečinnosti nebo při velmi malé zátěži, kdy se teplota čipu nepřehoupne přes 60° C. Karta by měla být na trh dodána o něco později než edice Strix, a to konkrétně 23 Srpna.

Nejlevnější nereferenční Radeon RX 5700 bude Dual Evo. Bohužel reálné fotky této karty prozatím uveřejněny nebyly, avšak díky Twitteru uživatele Andreas Schilling z HardwareLuxx máme představu, jak bude karta přibližně vypadat. Základní takty na jádře i na pamětech se očekávají velmi blízké tomu, jak byly nastaveny referenční edice od AMD, avšak dá se očekávat, že Asus nabídne u této grafiky lepší provozní vlastnosti a hlavně tišší chod. Tato řada karet vyjde na trh nejpozději, a to 30. Srpna. Ceny karet, ani přesné specifikace bohužel prozatím prozrazeny nebyly.

Diskuze (18) Další článek: Supertenké zařízení na kůži vypadá jako nálepka. Ukazuje budoucnost nositelností

Témata článku: Hardware, Asus, AMD, Grafické karty, Edice, Strix, Chladič, Str, Zátěž, Chod, Hardware info, PCB, Tuf, Karta


Určitě si přečtěte

Chyba roku 2038 způsobí problémy, počítače dnes totiž stárnou příliš pomalu

Chyba roku 2038 způsobí problémy, počítače dnes totiž stárnou příliš pomalu

** Loni ajťáky vystrašilo přetečení GPS čítače týdnů ** Nemělo se stát vůbec nic, ale svět opět nebyl připravený ** Za 18 let nás ale čeká ještě něco mnohem většího

Jakub Čížek | 66

Nejlepší příslušenství k počítači. Tipy na osvědčené klávesnice, tiskárny, routery…

Nejlepší příslušenství k počítači. Tipy na osvědčené klávesnice, tiskárny, routery…

** Tipy na klávesnice, myši, routery, tiskárny, sluchátka a další věci k počítačům ** Poradíme, s jakými produkty neuděláte chybu ** Vybíráme jak příslušenství na běžnou práci, tak na hraní her

David Polesný | 22

Koupili jsme nejlevnější dron s kamerou. Stál nás 300 Kč a má rozměry kreditky

Koupili jsme nejlevnější dron s kamerou. Stál nás 300 Kč a má rozměry kreditky

** Kvalitní drony začínají na 10 000 Kč ** Šli jsme na to jinak a koupili ten nejlevnější s kamerou ** I když je to čínský šmejd, je s ním zábava

Jakub Čížek | 34Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest 12 bezdrátových sluchátek

Vyplatí se Apple z bazaru?

Test batohů pro notebooky

Vybíráme nejlepší sportovní hodinky