Nvidia | Grafické karty | Asus

Asus ukázal vlastní nabídku modelů grafických karet GeForce RTX 2070

Nové grafické karty GeForce RTX 2080 a 2080 Ti od Nvidie jsou velmi drahé a tak není divu, že největší očekávání jsou od pomalejších modelů, které obvykle patří mezi nejprodávanější. Patří mezi ně i GeForce RTX 2070 a protože se uvedení už pomalu blíží (konec října), Asus představil kompletní portfolio variant, které bude prodávat.

Asus nabídne tři hlavní verze GeForce RTX 2070 – Turbo, Dual a ROG Strix. Verze se dle zveřejněných informací liší nejen použitým chladičem, ale budou se dále odlišovat ještě dle frekvencí čipu a pamětí (základní model, mírně přetaktovaný a více přetaktovaný).

Verze Turbo bude mít jednoduchý chladič s jedním 80mm ventilátorem a výfukem horkého vzduchu ven ze skříně, podobně jako tomu bylo u základních chladičů od Nvidie u grafických karet Pascal.

Varianta Dual bude mít dva velké ventilátory s o 50 % větší plochou oproti minulé generaci a lepší odolností proti prachu (IP5X). Nechybí zadní kryt desky a tloušťka karty zabere 2,7 slotu PCI Express.

ROG Strix pak bude mít rovnou tři ventilátory, přičemž design chlazení je desetkrát tenčí než u klasických heatspreaderů (2,5slotový chladič). Chlazení je schopné se zcela vypnout, pokud teplota klesne pod 55 stupňů Celsia a ventilátory jsou odolnější proti prachu (IP5X). Jak je u této řady standardem, nebude chybět LED podsvícení, které je propojené na software, takže může reflektovat hudbu nebo třeba i teplotu grafiky. Fanoušky přetaktování určitě potěší duální bios.

Ve všech případech budou mít karty 8 GB paměti GDDR6 a mezi výstupy bude USB-C (VirtualLink s Displayportem, napájení až 27 W), HDMI 2.0b a různý počet Displayportů 1.4. Ceny zatím nebyly zveřejněny.

Váš názor Další článek: Obří těžební farma má problém. Spaluje více elektřiny než celé kanadské město

Témata článku: Nvidia, Grafické karty, Asus, RTX 2070, PCI Express, Ventilátor, Hlavní verze, Duální bios, Minulá generace, Základní chladič, Pomalý model, Základní model, Největší očekávání, Horký vzduch, Karta, Model, Chladič, Jednoduchý chladič, Turbo, ROG Strix, Použitý chladič, Kompletní portfolio, Zadní kryt, Dobrá odolnost, Grafická karta, Asus rog na Mall.cz

Aktuální číslo časopisu Computer

Jak prodloužit výdrž notebooku

Velké testy: gamepady a inkoustové tiskárny

Důkladný test Sony Playstation 5