Asus | Nvidia | Grafické karty

Asus ukázal vlastní nabídku modelů grafických karet GeForce RTX 2070

Nové grafické karty GeForce RTX 2080 a 2080 Ti od Nvidie jsou velmi drahé a tak není divu, že největší očekávání jsou od pomalejších modelů, které obvykle patří mezi nejprodávanější. Patří mezi ně i GeForce RTX 2070 a protože se uvedení už pomalu blíží (konec října), Asus představil kompletní portfolio variant, které bude prodávat.

Asus nabídne tři hlavní verze GeForce RTX 2070 – Turbo, Dual a ROG Strix. Verze se dle zveřejněných informací liší nejen použitým chladičem, ale budou se dále odlišovat ještě dle frekvencí čipu a pamětí (základní model, mírně přetaktovaný a více přetaktovaný).

Verze Turbo bude mít jednoduchý chladič s jedním 80mm ventilátorem a výfukem horkého vzduchu ven ze skříně, podobně jako tomu bylo u základních chladičů od Nvidie u grafických karet Pascal.

Varianta Dual bude mít dva velké ventilátory s o 50 % větší plochou oproti minulé generaci a lepší odolností proti prachu (IP5X). Nechybí zadní kryt desky a tloušťka karty zabere 2,7 slotu PCI Express.

ROG Strix pak bude mít rovnou tři ventilátory, přičemž design chlazení je desetkrát tenčí než u klasických heatspreaderů (2,5slotový chladič). Chlazení je schopné se zcela vypnout, pokud teplota klesne pod 55 stupňů Celsia a ventilátory jsou odolnější proti prachu (IP5X). Jak je u této řady standardem, nebude chybět LED podsvícení, které je propojené na software, takže může reflektovat hudbu nebo třeba i teplotu grafiky. Fanoušky přetaktování určitě potěší duální bios.

Ve všech případech budou mít karty 8 GB paměti GDDR6 a mezi výstupy bude USB-C (VirtualLink s Displayportem, napájení až 27 W), HDMI 2.0b a různý počet Displayportů 1.4. Ceny zatím nebyly zveřejněny.

Váš názor Další článek: Obří těžební farma má problém. Spaluje více elektřiny než celé kanadské město

Témata článku: Asus, Nvidia, Grafické karty, RTX 2070, Dual, Turbo, Jednoduchý chladič, Ventilátor, Nabídka modelů, Hlavní verze, Horký vzduch, PCI Express, Zveřejněná informace, Karta, Použitý chladič, ROG Strix, Kompletní portfolio, Pomalý model, Model, Základní chladič, Základní model, Grafická karta, Dobrá odolnost, Chladič, Duální bios, Asus rog na Mall.cz


Určitě si přečtěte

Čím nahradit Total Commander: 11 správců souborů nejen pro profíky

Čím nahradit Total Commander: 11 správců souborů nejen pro profíky

** Total Commander je fernomén mezi správci souborů ** Našli jsme 11 povedených alternativ ** Zvládnou to samé a ke všemu jsou většinou zadarmo

Karel Kilián | 84

Jak vlastně funguje Flightradar24: Posloucháme letadla nad celým Českem

Jak vlastně funguje Flightradar24: Posloucháme letadla nad celým Českem

** Flightradar24 zobrazuje polohu letadel v reálném čase ** Když mu pomůžete sbírat data, dostanete nejvyšší paušál zdarma ** Jak to vlastně celé funguje a co je k tomu potřeba?

Jakub Čížek | 30

Teachable Machine: Umělá inteligence za pět minut i bez doktorátu z ČVUT

Teachable Machine: Umělá inteligence za pět minut i bez doktorátu z ČVUT

** Pochopit techniky a principy A.I. je složité ** Ale nebojte, jde to i bez doktorátu z IT a matematiky ** Vyzkoušíme generátor neuronových sítí od Googlu

Jakub Čížek | 10

Apple má šanci definitivně se uzamknout. macOS byl na jeho poměry až příliš otevřený

Apple má šanci definitivně se uzamknout. macOS byl na jeho poměry až příliš otevřený

** Apple, vývojáře i uživatele rozhodně nečekají dva roky prázdnin ** macOS se může uzavřít podobně jako iOS a iPadOS ** Přechod na Arm znamená stopku pro hackintoshe

Lukáš Václavík | 102


Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest SSD s kapacitou 1 TB

Srovnávací test robotických vysavačů

Vybíráme nejlepší telefony na trhu

Jak zlepšit zvuk televize