Asus ukázal vlastní nabídku modelů grafických karet GeForce RTX 2070

Nové grafické karty GeForce RTX 2080 a 2080 Ti od Nvidie jsou velmi drahé a tak není divu, že největší očekávání jsou od pomalejších modelů, které obvykle patří mezi nejprodávanější. Patří mezi ně i GeForce RTX 2070 a protože se uvedení už pomalu blíží (konec října), Asus představil kompletní portfolio variant, které bude prodávat.

Asus nabídne tři hlavní verze GeForce RTX 2070 – Turbo, Dual a ROG Strix. Verze se dle zveřejněných informací liší nejen použitým chladičem, ale budou se dále odlišovat ještě dle frekvencí čipu a pamětí (základní model, mírně přetaktovaný a více přetaktovaný).

Verze Turbo bude mít jednoduchý chladič s jedním 80mm ventilátorem a výfukem horkého vzduchu ven ze skříně, podobně jako tomu bylo u základních chladičů od Nvidie u grafických karet Pascal.

Varianta Dual bude mít dva velké ventilátory s o 50 % větší plochou oproti minulé generaci a lepší odolností proti prachu (IP5X). Nechybí zadní kryt desky a tloušťka karty zabere 2,7 slotu PCI Express.

ROG Strix pak bude mít rovnou tři ventilátory, přičemž design chlazení je desetkrát tenčí než u klasických heatspreaderů (2,5slotový chladič). Chlazení je schopné se zcela vypnout, pokud teplota klesne pod 55 stupňů Celsia a ventilátory jsou odolnější proti prachu (IP5X). Jak je u této řady standardem, nebude chybět LED podsvícení, které je propojené na software, takže může reflektovat hudbu nebo třeba i teplotu grafiky. Fanoušky přetaktování určitě potěší duální bios.

Ve všech případech budou mít karty 8 GB paměti GDDR6 a mezi výstupy bude USB-C (VirtualLink s Displayportem, napájení až 27 W), HDMI 2.0b a různý počet Displayportů 1.4. Ceny zatím nebyly zveřejněny.

Váš názor Další článek: Obří těžební farma má problém. Spaluje více elektřiny než celé kanadské město

Témata článku: RTX 2070, Nvidia, Grafické karty, Asus, Hlavní verze, Nabídka modelů, Jednoduchý chladič, Největší očekávání, PCI Express, Turbo, Použitý chladič, Dobrá odolnost, Kompletní portfolio, Dual, Ventilátor, Duální bios, Horký vzduch, Model, Chladič, Základní model, Karta, Zadní kryt, Grafická karta, Základní chladič, Zveřejněná informace


Určitě si přečtěte

Musk pošle lidi na oblet Měsíce. Japonský podnikatel Maezawa vezme na cestu až osm umělců

Musk pošle lidi na oblet Měsíce. Japonský podnikatel Maezawa vezme na cestu až osm umělců

** SpaceX chce nejdříve v roce 2023 vyslat lidi na oblet Měsíce ** Hlavním pasažérem bude japonský podnikatel Jusaku Maezawa, který vezme na cestu až 8 umělců ** Pětidenní cesta proběhne v chystané lodi BFS

Petr Kubala | 14

Američtí mariňáci si tisknou kasárna z betonu na 3D tiskárně

Američtí mariňáci si tisknou kasárna z betonu na 3D tiskárně

** Americká námořní pěchota nedávno představila 3D tištěná kasárna pro vojáky ** Ty jim tiskne velká 3D tiskárna na beton ** Výsledkem je solidní obytný prostor, který je slušně chráněný před nepřátelskou palbou

Stanislav Mihulka | 18

Photolemur 3: Prostě do něj přetáhnete fotky a začne se dít magie. Tedy údajně...

Photolemur 3: Prostě do něj přetáhnete fotky a začne se dít magie. Tedy údajně...

** Je lepší nabušený Photoshop, nebo program s jedním tlačítkem? ** Photolemur si myslí to druhé ** Tento fotoeditor neumí skoro nic, a přitom (skoro) všechno

Jakub Čížek | 19


Aktuální číslo časopisu Computer

Jak vytvořit a spravovat vlastní web

Velký test herních klávesnic a DVB-T2 tunerů

Vše o formátu RAW

Vybíráme nejlepší základní desku