Notebooky | Asus

Asus u nás začíná prodávat ROG Mothership – herní dělo za 160 tisíc, které se podobá notebooku

Poprvé jsem ROG Mothership viděl před deseti měsíci letos na CESu. Ani tak velká doba od představení do uvedení na trh nijak neubrala na jeho extrémních vlastnostech.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek 
ROG Mothership je unikátní počítač, který se sice podobá notebooku, ovšem hardware je schovaný za monitorem a výkon odpovídá desktopu

Naše první setkání s ROG Mothership na CES 2019:

V případě přenosného počítače ROG Mothership hraje hlavní roli konstrukce. Ze všeho nejvíc připomíná styl tabletů Microsoft Surface, to jsou ale lehké kancelářské stroje s krotkým hardwarem. V případě Mothership tam dostanete desktopový procesor Core i9-9980HK doplněný o grafiku RTX 2080. Displej s úhlopříčkou 17,3" samozřejmě umí 144 Hz s G-Sync.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek 
ROG Mothership

Zvolená konstrukce s výkonným počítačem schovaným za displejem výrazně usnadňuje odvod tepla a současně nezahřívá klávesnici, která je tady odpojitelná a bezdrátová přičemž si stále zachovává podsvětlení. Klávesnice se umí magneticky přichytit ke spodku displeje, nebo ji můžete přeložit a použít bokem.

Co jsme v době představení v Las Vegas nevěděli, byla cena. Nikdo ale nečekal, že půjde o levnou záležitost. Oficiální koncová cena pro Českou republiku tak je 158 990 Kč včetně DPH. Za to dostanete k zmiňovanému procesoru a grafice také tři 512 GB SSD v RAID 0 a 64 GB paměti.

ROG Mothership je pro Asus především prestižní kus hardwaru, který má přitáhnout pozornost k ostatním notebookům z rodiny ROG. Konstrukce výkonného počítače v displeji ale v případě Asusu nekončí tímto unikátem. Na IFA představil výkonný notebook ProArt StudioBook One s grafikou Quadro RTX 6000.

Diskuze (10) Další článek: Začíná Ignite. Úvodní keynote byznysové konference Microsoftu můžete sledovat online

Témata článku: Hardware, Notebooky, Asus, IFA, RTX 2080, ROG, CES, Microsoft Surface, Konstrukce, Displej, Česká republika, Notebook, Dělo, Počítač, Grafika, Las Vegas

Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest: 20 powerbank s USB-C

Test: mobily do 3 500 Kč

Radíme s výběrem routeru

Tipy na nejlepší vánoční dárky