Klávesnice | Asus

Asus si vyrábí vlastní mechanické spínače. Klávesnice ROG Strix Scope RX se nebude viklat

Asus je další z předních firem, která opouští technologii Cherry MX a začne si vyrábět vlastní mechaniku. Tchajwanská společnost představila spínače ROG RX Red Optical Mechanical a spolu s nimi novou klávesnici ROG Strix Scope RX.

Výrobce nekopíruje zažité vzory, ale jako první vsadil na duté dříky, u nichž klávesy nedrží na jednom centrálním místě, ale uchycují se ve čtyřech rozích. To spolu s integrovaným nůžkovým stabilizátorem zajistí, že se klávesy nebudou viklat a že je půjde stisknout snadno, ať už zatlačíte na jejich střed, či některý z rohů. Navrch pak tato konstrukce plně propouští světlo, takže LEDky nesvítí jen kolmo nahoru, ale rozzáří i boky kláves, kde budou alternativní popisky.

Spínače mají lineární průběh a jsou opticko-mechanické. Při sepnutí se tak nespojují fyzické kontakty, ale dojde k přerušení infračerveného světla. Díky tomu mají být reakce rychlejší (1 ms) a klávesy odolnější (až 100 milionů stisků). Podle výrobce mají celkovou dráhu 4 mm, aktuační bod je už při 1,5 mm.

Samotná klávesnice má velmi jednoduchý design bez multimediálních tlačítek či jiných nadstandardních prvků. Disponuje RGB podsvícením, je vodě- a prachuodolná dle normy IP56 a plně programovatelná s vlastní pamětí a možností ukládat nastavení do pěti profilů. K PC se připojuje pomocí USB 2.0, nechybí ani průchozí konektor pro další periferie.

Cenu ani přesnou dostupnost Asusu ROG Strix Scope RX zatím neznáme.

Diskuze (11) Další článek: Nejspolehlivější manažerské auto je Tesla Model 3, druhá je benzínová Škoda Superb, tvrdí britský průzkum

Témata článku: Klávesnice, Asus, Design, Příslušenství, ROG, Klávesa, Spínač, LINEAR, Cherry MX, Asus ROG StrixDo Zombie Army 4: Dead War míří v crossoveru hrdinové z Left 4 Dead 2

Do Zombie Army 4: Dead War míří v crossoveru hrdinové z Left 4 Dead 2

Po čtveřici z prvního dílu kooperační akce se mezi zombíky vydá i druhá parta.

Michal Maliarov
OnlineAkce
Další postrach lidských překladatelů. Český CUBBITT má být přesnější než člověk

Další postrach lidských překladatelů. Český CUBBITT má být přesnější než člověk

** Na MFF UK vyvíjejí překladač postavený na neuronových sítích ** Podle slepého testu je lepší než Google Translator ** Překlad má být dokonce přesnější než od lidí

Lukáš Václavík
Překladače celých větPřekladačStrojové učení
Recenze venkovní IP kamery TP-Link Tapo C310. Odolá nepřízni a vidí i ve tmě

Recenze venkovní IP kamery TP-Link Tapo C310. Odolá nepřízni a vidí i ve tmě

Kamery Tapo jsou zajímavé svou cenou, funkcionalitou, ale i jednoduchostí. Stejně je tomu i u modelu, který je určený pro provoz ve venkovním prostředí, aby vám mohl ohlídat třeba dům či chatu.

Antonín Trčálek
KameraBezpečnost
Nový malware ESPecter útočí přes UEFI. Antivirové programy ho tam nedokážou odhalit

Nový malware ESPecter útočí přes UEFI. Antivirové programy ho tam nedokážou odhalit

** Bezpečnostní experti z ESETu odhalili malware ESPecter ** Je zajímavý tím, že útočí přes UEFI, kde ho nenajde antivir ** Aby fungoval, musí vypnout funkci Secure Boot.

Karel Kilián
UEFIMalwareESET
Elon Musk fandí jaderné a solární energetice. Fúzi podle něj nepotřebujeme
Jiří Černý
EnergetikaSolární energieJaderná fúzeElon Musk