Asus | CES 2020 | Monitory

Asus ROG Swift 360: první herní monitor s frekvencí 360 Hz pro nejnáročnější hráče

V rámci veletrhu CES 2020 se Asus ve spolupráci s Nvidií pochlubil monitorem, který jako první dosahuje frekvence 360 Hz i s podporou pokročilejší verze G-Sync. Nvidia uvádí, že náročné oko hráče uvidí rozdíl i proti už tak vysoké frekvenci 240 Hz.

Asus ROG Swift 360 je 24,5palcový monitor s rozlišením Full HD, což se dalo čekat – zatím existuje jen málo her, kde by současný hardware dokázal vykreslovat 360 snímků za sekundu v něčem vyšším než je Full HD. Jedná se typicky o hry, ve kterých probíhá i e-sport – Dota 2, CS:GO a podobně, které jsou už poměrně starší a nejsou tak náročné na výkon hardwaru. Podle Nvidie je rozdíl v testu prvního zásahu mezi monitorem s frekvencí 240 Hz a 360 Hz až 5 %, což je u profesionálních hráčů určitě zajímavé číslo.

Samotný panel pochází od AU Optronics a zatím je k němu jen minimum informací. Dokáže ale vykreslit celý obraz každých 2,8 ms. Stejně tak zatím není jasná dostupnost a cena.

Pokud vám stačí panel s frekvencí 280 Hz, Asus na příští měsíc chystá i 27palcový model TUF Gaming VG279QM, který bude mít i relativně příznivou cenu 450 dolarů (přibližně 12 600 korun).

Diskuze (17) Další článek: Amazon nám vyhrožuje vyhazovem, stěžují si zaměstnanci, kteří bojovali za klima

Témata článku: Asus, Nvidia, CES 2020, Hry, Monitory, G-Sync, ROG, Swift, AU Optronics, Nejnáročnější hráč, Monitor, Frekvence, Full HD


Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest 12 bezdrátových sluchátek

Vyplatí se Apple z bazaru?

Test batohů pro notebooky

Vybíráme nejlepší sportovní hodinky