Notebooky | Asus | CES 2019

Asus ROG Mothership: herní notebook s výkonem desktopu, který má vše nacpané v displeji [CES]

Asus na veletrhu CES představil nový typ herního notebooku s označením ROG Mothership, který poskytuje výkon desktopu v unikátní konstrukci.

Podívejte se na video Tomáše Holčíka přímo z CES:

Asus ROG Mothership (GZ700GX) asi více připomíná konstrukci počítače All-In-One, protože veškeré komponenty jsou umístěné v šasi s displejem. Barevně podsvícená klávesnice sice součástí notebookového celku, ale lze ji odpojit a provozovat bezdrátově. Díky tomu se nesetkáte s teplem pod rukama jako na běžných herních noteboocích. Zajímavostí klávesnice je použití touchpadu vpravo, kde zároveň slouží i jako numerický blok.

V hliníkovém těle za displejem se ukrývá opravdu pořádný výkon. Základem je šestijádrový procesor Intel Core i9-8950HK s možností přetaktování, který má frekvenci 2,9 GHz až 4,8 GHz. O grafický výkon se stará nejnovější grafická karta Nvidia GeForce RTX 2080, která má vlastních 8 GB paměti GDDR6. Notebook používá dvoukanálové zapojení operačních pamětí, jejichž kapacita může být až 64 GB (DDR4, 2 666 MHz).

Parádní výkon lze očekávat také od úložiště, které zahrnuje trojici rychlých SSD NVMe (M.2) v RAID0 s kapacitou 512 GB a sekvenční rychlostí až 8,7 GB/s.

Displej má úhlopříčku 17,3 palců a rozlišení pouze Full HD, protože primární cílovkou jsou hráči, hraje se spíše na vysokou frekvenci panelu, která je 144 Hz. Panel dokáže zobrazit 100% sRGB a podporuje G-Sync.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Takto novinka vypadá v reálu. Sice tomu můžeme říkat notebook, ale je to pořádně mohutný a těžký počítač.

Výbava zahrnuje čtyři 4W reproduktory pod displejem, soustavu mikrofonů a nejnovější Wi-Fi 6 (802.11ax, 2×2) včetně Bluetooth 5.0. Nabídka portů je opravdu moderní, bohatá a připravená i pro budoucí virtuální realitu - jedno USB-C s Thunderboltem 3, jedno USB-C s podporou VirtualLink (pro VR přes jeden kabel), čtyři klasická USB, výstup HDMI 2.0, 3,5mm výstup na sluchátka a vstup na sluchátka, ethernet s rychlostí 2,5 Gb/s a čtečka SD karet.

Tohle všechno má pochopitelně obrovskou spotřebu, takže se nelze diviti tomu, že je součástí balení rovnou dvojice externích adaptérů, každý s výkonem 280 W. Asus ROG Mothership má rozměry 41 × 32 × 2,99 cm a hmotnost 4,7 kg. V prodeji se objeví ve druhém čtvrtletí tohoto roku, cena zatím nebyla oznámena.

Diskuze (1) Další článek: Google Chrome Labs vás vrátí do dětských let. Na web přenesly legendární hračku

Témata článku: Hardware, Notebooky, Intel, Asus, Klávesnice, USB, Thunderbolt, CES 2019, ROG, Tomáš Holčíka, Hliníkové tělo, Druhé čtvrtletí, Nový typ, Sluchátko, Obrovská spotřeba, Rychlý SSD, GHz, Dvoukanálové zapojení, Operační paměť, SD karta, VirtualLink, Výkon, Unikátní konstrukce, Notebook, Externí adaptér, Herní notebooky na Mall.cz

Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest televizí do 25 000 Kč

Nejlepší herní klávesnice

Srovnání správců hesel

Jak upravit fotky pro tisk