Jaký máte názor na kombinaci 27" a rozlišení 2 560 x 1 440 ? Používá to někdo? Nejsou na něm některé objekty (tlačítka v PS apod. moc malé?).
27 palců je pro tohle rozlišení podle mě OK, mám BenQ GW2765HT který má přesně tyhle čísla. Ps a další grafické programy používám denně a nezdá se mi , že by tlačítka byla špatně čitelná, když to srovnám se svým starým 1080p 24" monitorem (taky asi záleží na tom, jak daleko čék od monitoru sedí.). Kolik lidí to používá nedovedu říct, ale monitorů s tímhle rozlišením a úhlopříčkou je na trhu desítky, takže asi dost.
Monitor této specifikace 27" 2560 x 1440 s IPS panelem jsem používal posledních cca 7 let. Před půl rokem jsem ho vyměnil za monitor 27" 4k IPS a k menšímu rozlišení bych se už nevracel.Ps: 1 centimetr vysoké písmo je obou monitorech opravdu vysoké 1 cm, nevím co myslíte těmi "malými objekty".
Já zase nevím, co myslíte tím "1 centimetr vysokým písmem". Velikost písma se ve všech programech, se kterými jsem se setkal, měří a nastavuje defaultně v (typografických) bodech, které se neslučují s metrickou soustavou. Mimo to kdyby se nastavovala jen výška písma, písmo by se deformovalo a vypadalo by to hloupě, je to zkrátka velikost, ne výška. To bylo trochu k základům typografie, teď k tomu zobrazení. Text o velikosti písma 12 bodů by měl při normálním zobrazení vypadat menší na monitoru s větším rozlišením a stejnou úhlopříčkou.
Právě naopak typografické body jsou alespoň ty nejpoužívanější vztaženy k metrické soustavě.1 DTP = 0,353 mm; 1 pt = 1/72 palce; ...Takže velikost písma 12 bodů musí být na všech monitorech i vytištěná na papíru stejně. Jediné co se liší je, že je písmo ostřejší na monitoru s větším rozlišením a stejné úhlopříčky.
ne, nejsou nijak vztaženy, že se dají převést na metrickou soustavu neznamená, že s ní mají něco společného. mohl bych citovat hned několik zdrojů zabývajících se dtp a typografií, ostatně se jako dtp operátor živím, ale tady je to asi zbytečný. druhý odstavec je taky kravina, záleží zkrátka na poměru rozlišení a úhlopříčky. 1920 x 1080 monitor na úlopříčce 27" bude písmo zobrazovat větší než 2560 x 1440 na stejný úhlopříčce
OK.
Je to vporadku vzhledem k velikosti pisma. Windows si moc neumi poradit co se tyka velikosti pisma pri hodnem vetsim rozliseni na takove plose. Takze treba pro me by bylo 4K dost namahave na zrak a to bryle jeste stale nepotrebuji.Nicmene to muze byt dost individualni vzhledem ke kvalite zraku u kazdeho jedince.Navic taky zalezi jak daleko clovek od toho monituru sedi. Nekdo treba jen 30cm a nekdo treba i pul metru. Nejlepe vyzkouset nekde na prodejne.
Historické verze windows tak mají problém se škálováním zobrazení na monitoru, win10 problémy nemají. Taky je potřeba rozlišovat mezi operační systém a aplikacemi, dost starých aplikací je špatně naprogramováno.Standardní aplikace jako word, excel, chrome, firefox, ... problémy se škálováním nemají.
Mohli byste uvadet pomer toho kontrastu ponekud lidsky, aby bylo jasne, jake to cislo to vlastne? Ono jinak vypada 100 000 000 a jinak 1000000000. Rozdil mezi 100000000 a 10000000 je na prvni pohled na cislo tezko zjistitelny.
Ono je to stejně hausnumero, ať má kolik chce nul.
K zařízení nic nemám, každý si kupuje jaký (monitor) potřebuje, co na něm dělá. Co mi u výrobců vadí je, jak vše nejprve ženou do již mrtvé TV (nemyslím obsah, myslím zařízení) a monitor jak vybavením tak třeba rozlišením, rozměry až pak. Já už nechci mít a nebudu žádnou TV, chci holé, hloupé zobrazovadlo a odkud půjde signál, co se na něm bude / nebude dělat si rozhodnu sám.
všechno v podnikání se řídí poptávkou, protože poptávka = prachy. O HDR byl největší zájem kvůli filmům (a světe div se, o filmy je pořád poptávka velká). A protože lidé koukají doma na filmy především na TV, proto ta technologie zamířila nejdříve na TV. Ostatně LCD monitor na stole slouží především na zobrazení různých IS a tabulek v Excelu, ti kteří by využili HDR (hráči) jsou v menšině. Takže to, že ty už TV nechceš není pro výrobce důležité 🙂
Chápu a proto je také situace taková, že velká TV o stejných parametrech jako velký monitor (vč. rozlišení), má neporovnatelně menší cenu (přitom výrobní matice je často stejná), kdy tomu monitoru se dá nálepka "Profi". Neberu. Sám LCD rozhodně nepoužívám je pro nějaké tabulky, nebo ke hraní (kéž by bylo tolik času a energie, noci nespat). Já třeba pracuji s multimédii nejen pracovně (tam méně), ale i v poloprofi / hobby sféře a rozhodně mi udělá radost, když nemusím vyhazovat $ navíc. Neříkám, že možnosti nejsou, ale bych raději za větší přímočarost / poctivost ze strany výrobce. Krásně se dnes např. ukazuje, jaký nesmysl je přechod z různých TV standardů (DVB-T, DVB-T2, DVB-TX, resp. podpory různých kodeků jako H.264 / HEVC), kdy budou přicházet další a u holého zařízení by se vždy jen dokupovala "krabička" / mikroPC, ostatní komponenty tedy obsahovat nemusí, nebo jen takové, které právě nese monitor.
Potvrďte prosím přezdívku, kterou jsme náhodně vygenerovali, nebo si zvolte jinou. Zajistí, že váš profil bude unikátní.
Tato přezdívka je už obsazená, zvolte prosím jinou.