Asus: Mini Lamborghini VX3 a UMPC s navigací

Asus na CeBITu předvádí nové malé 12,1" Lamborghini, notebooky s terabajtem úložného prostoru a připravovaná UMPC.

Společnost Asustek na CeBITu představí nové modely notebooků a řadu dalších produktů. Nová je řada luxusních malých notebooků Lamborghini VX3 se 12,1" displejem. Notebooky navazují na starší a větší bratříčky se značkou Lamborghini vyvedené v designu jejich příbuzných ze světa automobilů. U notebooků se využívají kvalitní materiály, jako je rám z titanové slitiny či kožená předložka před klávesnicí.

Klepněte pro větší obrázek
Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

U VX3 se používají nejnovější komponenty – nové 45nm mobilní Core 2 Duo T9300 s frekvencí 2,5 GHz a 6MB L2 cache, kterému asistují 4 GB RAM a diskrétní grafika v podobě nové mobilní Nvidie GeForce 9300 se 256 MB paměti. Jako čipová sada slouží trochu starší Intel PM965 a vše doplňuje 320GB pevný disk, multiformátová DVD DL vypalovačka s podporou LIghtscribe, webkamera a integrovaný 3,5G modem. 

Specifikace Lamborghini VX3
platformaIntel Core 2 Duo (Centrino)
procesorIntel Core 2 Duo Processor T9300
čipová sadaIntel PM965
WLANIntel Next-Gen wireless N (4965ABGN 802.11N)
operační systémWindows Vista Ultimate
grafikaNVIDIA GeForce 9300 / 256MB video memory
pevný disk320 GB - 5 400 ot./min.
paměť4 GB DDR2 - 667 MHz
LCD 12.1" WXGA s Crystal Shine
komunikaceadaptér pro 3.5G sítě a webkamera
optická mechanikaDVD-S-Multi Double Layer LightScribe
příslušenstvímyš Lamborghini Mouse, podložka pod myš, brašna

Terabajt v notebooku

K vidění má být i dvojice multimediálních modelů s označením M50 a M70, které nabízí terabajtový úložný prostor, klávesnici včetně lehce přeskupeného numerického bloku, reproduktory Altec Lansing či touchpad, který může běžet ve dvou módech a sloužit tak i pro ovládání přehrávání multimédií. Notebooky mají být vybavené Asus AI surround technologií pro simulaci prostorového zvuku. M50 má klasický širokoúhlý displej s úhlopříčkou 15,4".

Klepněte pro větší obrázek  Klepněte pro větší obrázek

U větších modelů M70 se má objevit 17" LCD s rozlišením WXGA+ (1 440 × 900 bodů) či WUXGA (1 920 × 1 200 bodů). V notebooku mají být dva 500GB disky Hitachi, které lze provozovat v režimu RAID 0 či RAID 1. Samozřejmostí je použití nových mobilních Core 2 Duo z rodiny Penryn. Bližší specifikace výrobce prozatím neuvádí.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

UMPC s navigací

Objevit se mají i již představená, avšak dosud neuvedená, UMPC Asus R50 a Asus R70 s dotykovým displejem bez QWERTY klávesnice. První z nich má 5,6" displej s rozlišením 1 024 × 600 bodů, 1 GB 400MHz pamětí DDR2, jako úložné zařízení slouží 32 GB SSD, dále má mít vestavěný GPS modul s čipsetem SiRF3, televizní tuner, webkameru a adaptér pro sítě 3,5G a čtečku otisků prstů. 

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Specifikace červeně lemovaného modelu R70 Asus prozatím neuvádí, víme jen, že má jít o plnohodnotný počítač s větším sedmipalcovým dotykovým displejem, taktéž vestavěným GPS modulem a adaptérem pro sítě 3,5G a řadou nástrojů pro komunikaci, s webkamerou a čtečkou otisků prstů.

Klepněte pro větší obrázek
Asus R70 (zdroj: Engadget

C90 – výkonné notebooky pro kutily

Dále by měl Asus vystavovat loni uvedené výkonné, přetaktovatelné a dobře modifikovatelné notebooky z řady C90, u nichž lze snadno měnit všechny klíčové komponenty. Ke komponentám se snadmo dostanete přes odnímatelný spodní kryt ACE Door (z anglického Accesible, Convenient, Effortless). Díky němu se lze snadno dostat k procesoru, grafické kartě (osazují se mobilní grafické karty s rozhraním MXM), paměti, pevnému disku, optické mechanice či wireless adaptérům.

Klepněte pro větší obrázek

Zdroj: TZ Asus

Váš názor Další článek: Vodník pro GeForce 9800 GX2 za pět tisíc od Innovateku

Témata článku: Notebooky, Navigace, Asus, Webkamery, MINI +, Dotyková čtečka, Crystal, Lamborghini, Titano, Luxusní rozlišení, Door, Lightscribe, Vestavěný GPS, Qwerty klávesnice, Numerická klávesnice k notebooku, Altec, Lamb, Notebooky na Mall.cz

Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest herních monitorů

Jak zabezpečit mobil v rukou dítěte

Radíme s nákupem grafické karty