Asus má co předvádět

Asus na svém roadshow, které proběhlo v Průhonicích a ještě bude v Olomouci, představil své hlavní produkty a dal i prostor firmě AMD k ukázání novinek.

ASUS Roadshow je akce organizovaná firmou Asus ve spolupráci s AMD a distributory AT Computers a Levi jako především představení novinek Asusu zájemcům z řad dealerů. Díky partnerství firmy AMD je značná část věnována i procesorům AMD a chystaným novinkám.

Klepněte pro větší obrázek

ASUS Roadshow se letos koná ve dvou termínech, první byl včera v Průhonicích u Prahy, ve čtvrtek se pak tato akce přesune na Moravu do Olomouce. Akce má slušné zastoupení ze strany organizátorů, za Asus byl přítomen Sean Chen, který má na starosti východoevropské trhy, za AMD pak Reinhard Fabritz, Regional marketing Manager společnosti AMD.

Klepněte pro větší obrázek

Na pražské akci se zúčastnilo okolo stovky návštěvníků, ostatně kapacita sálu nebyla o mnoho větší. Podstatnější ale než počet účastníků byly pochopitelně prezentované novinky. AMD je dnes ve velmi optimistické nesdílné náladě. Těší se na uvedení Athlonu 64, které bude 23. září, současně ale ze stejného důvodu nemůže zabíhat do podrobností a oznamovat věci, které teprve oznámeny být mají. Jisté ale je, že současný Athlon XP zcela vymizí a nahradí jej Athlon 64. Je ale možné, že Athlon 64 s vypnutou podporou 64 bitů, tedy tradiční 32bitový procesor bude dále jako Athlon XP nabízen, bude tedy především využito nové jádro. Kvůli utajení tak byl na živo k vidění počítač vybavený procesorem Athlon 64, na kterém běžel soustavně zátěžový test. Frekvence nebyla udána, takže jediné, co šlo obdivovat byla teplota procesoru okolo 30 stupňů pod středně masivním chladičem. Teplota procesoru prý pod zátěží nepřesahuje s běžným chladičem v interních testech výrazně 50 stupňů. Uvidíme.

Klepněte pro větší obrázek

Athlon 64 v ukázkovém počítači, frekvence oficiálně nevyslovená.

Asus na roadshow představil z novinek základní desku A7V600 vybavenou čipovou sadou VIA KT600 (procesory Athlon XP, podpora 400 MHz FSB, DDR 400, na desce Gigabit Ethernet a další). Z grafických karet to byla V9560VS tedy GeForce FX5600 s funkcemi a softwarovým vybavením pro zpracování videa, vybavená například videokonferencí spouštěnou i v 3D hrách. K vidění byla také rozměrově kompaktní TV/FM karta s dálkovým ovládáním nabízející časový posun, nahrávání pořadů přes časovač a podobně.

Klepněte pro větší obrázek Nastavení funkce GameFace, která dokáže spustit videohovor s vaším protivníkem i během hraní 3D her.

Z technologií to byl Asus WiFi@Home, tedy rozšiřující WiFi karta s externí anténou do speciálního slotu na deskách Asus, která má za mírný peníz nabídnout 802.11b vestavěné do počítačů. Verze pro rychlejší 802.11g se zatím připravuje.

Klepněte pro větší obrázek

Přídavná karta a externí anténa tvořící komponenty Asus WiFi@Home.

Z notebooků Asus byla k vidění v podstatě celá současná nabídka na českém trhu včetně nového L5800C, který má mít nový LCD displej s vylepšeným jasem a většími pozorovacími úhly. Tento cvalík zaujme především výkonem na úrovni desktopu, nikoli již váhou 4 kg.

Bohužel časový plán roadshow zkomplikovaly technické drobnosti a tak nedošlo na detailnější předvádění produktů, stejně jako byly třeba kompletně přeskočeny novinky v optických mechanikách. ASUS Roadshow ale ukázalo, že to Asus u nás myslí vážně a chce výrazně posilovat svou přítomnost na českém trhu. Lze tedy říci, že příští rok se můžeme těšit znovu.

Diskuze (13) Další článek: Istanbul hostí CeBIT Bilisim Eurasia 2003

Témata článku: Asus, Vestavěná anténa, Speciální anténa, Přídavná karta, Technická podrobnost

Určitě si přečtěte


Aktuální číslo časopisu Computer

Zachraňte nefunkční Windows

Jak nakupovat a prodávat kryptoměny

Otestovali jsme konvertibilní notebooky

Velký test 14 herních myší