Asus

Asus chystá handheld ROG Ally X. Bude v černé, prodlouží výdrž a zvětší SSD

Ještě, než přijde plnohodnotný ROG Ally 2, chystá Asus mezigenerační upgrade nazvaný ROG Ally X. Oficiálně jej představí až 2. června, ale sám výrobce už pár detailů naznačil a další podrobnosti zjistil magazín The Verge.

ROG Ally X bude mít přepracovaný design. Nově bude v černém provedení místo bílého. Tělo se trochu zvětší, protože nabídne akumulátor s vyšší kapacitou. Asus také upraví gripy, D-Pad a analogové páčky, handheld má navíc být lépe opravitelný než dřív. Zřejmě se změní i vnitřní uspořádání, protože u první generace například odcházela čtečka SD karet kvůli vysoký teplotám u vedle sousedícího chladiče.

Uvnitř budou totožné komponenty v čele s čipem AMD Z1 Extreme a 7" IPS displejem s frekvencí 48 až 120 Hz. Zvětší se však paměť. Stávající verze má sdílených 16 GB, novinka možná poskočí na 24 nebo 32 GB, nevíme to přesně. Otevírá se však možnost použít větší SSD. Současný model se spoléhá na menší kartičky formátu M.2 2230, které existují v maximální kapacitě 2 TB. Ally X ale bude podporovat klasické karty M.2 2280 jako desktopy či notebooky. Ty není problém sehnat ve 4TB variantě a existují i 8TB modely.

Na SSD pořád budou Windows 11, ale s vylepšenou nadstavbou Armory Crate SE 1.5, která má usnadnit ovládání a přidat další funkce.

A pokud jde o výdrž, Asus jen tajemně naznačuje. Redaktor Sean Hollister z The Verge řekl, že by se mu líbilo, kdyby se v nejnáročnějších scénářích zdvojnásobila až na tři hodiny. Asus odvětil, že Hollister nebude zklamaný. Kapacita se nemá posunout jen o 30 až 40 %, ale výrobce slibuje mnohem víc. Detaily se však dozvíme až za tři týdny.

ASUS ROG Ally (Z1 Extreme) RC71L-NH001W ASUS ROG Ally (Z1 Extreme) RC71L-NH001W
nabízí 38 obchodů za ceny od 14 490 Kč
Srovnat ceny na Živě
Diskuze (1) Další článek: V indické poušti roste gigantická solární a větrná farma. Bude větší než Praha a 14× výkonnější než Temelín

Když navštívíte internetový obchod přes náš katalog zboží, Živě za to může získat provizi. Službu Zboží Živě provozujeme ve spolupráci s Heureka.cz.

Témata článku: , , , , ,