AMD | Thunderbolt | Základní desky

Asus bude prodávat základní desku s čipsetem AMD B550 a integrovaným Thunderboltem 4

Thunderbolt 4 sice přináší minimum změn oproti Thunderboltu 3, obsahuje však například podporou USB4 a opravuje řadu bezpečnostních rizik minulé generace. I když je Thunderbolt 4 na trhu v rámci několika vybraných zařízení (obvykle jde o notebooky s procesory Tiger Lake), nyní se k němu můžete snadno dostat i koupí základní desky s populárním čipsetem AMD B550.

Asus totiž představil nový model základní desky ProART B550 Creator, která obsahuje čipset AMD B550, takže si poradí i s nejnovějšími procesory Ryzen 5000 od AMD. Hlavní předností jsou ale dva integrované porty USB-C s Thunderboltem 4. Nadstandardní jsou i dva 2,5 Gb/s porty ethernet. Jako zvukový čip se používá Realtek ALC1220A.

Výbava zahrnuje rovněž kvalitnější 12+2fázové napájení procesoru, k dispozici jsou dva sloty PCI Express ×16  a nechybí ani dva sloty M.2 pro rychlá SSD. Do čtyř slotů dimm lze umístit operační paměti DDR4 s celkovou kapacitou až 128 GB.

Asus ProART B550 Creator se začne prodávat v dubnu za cenu 299 dolarů, tedy asi 8 300 korun.

Thunderbolt 4

Váš názor Další článek: Sledovali jsme živě: Prototyp SN10 úspěšně přistál, ale několik minut poté explodoval

Témata článku: Technologie, Hardware, AMD, SSD, USB-C, Asus, Ryzen, Thunderbolt, Základní desky, Základní deska, Procesor, Notebook, Tiger Lake, Bezpečnostní riziko, ČipsetTři tipy, jak proklepnout signál Wi-Fi v domácnosti i kanceláři

Tři tipy, jak proklepnout signál Wi-Fi v domácnosti i kanceláři

** Poradíme, jak řešit problémy s rychlostí bezdrátového připojení ** Ukážeme, jak najít nejvhodnější Wi-Fi kanál ** Prozradíme, jak prověřit pokrytí prostoru signálem

Karel Kilián
RouterWi-FiTipy
25 nejlepších filmových parodií, které můžete vidět. Víme, kde je najdete online

25 nejlepších filmových parodií, které můžete vidět. Víme, kde je najdete online

Filmové parodie jsou divácky velmi vděčné a mezi filmaři oblíbené. Tvůrci v nich mohou totiž zcela beztrestně vykrádat cizí díla a v jejich nápodobě popustit uzdu své fantazii. Vybrali jsme nejlepší zahraniční i české parodie.

Jaromír PukMarek Čech
Filmy, které musíte vidět