Astro Slide finišuje. Kapesní počítač bude nakonec ještě o něco lepší

Do zahájení prodeje Astro Slidu je ještě daleko (březen 2021), britští Planet Computers proto ještě stále ladí specifikace svého nejzajímavějšího zařízení. Oproti dříve oznámeným parametrům v kampani na Indiegogo jsme se tak dočkali několika novinek.

Tento týden výrobce vybral finální typ displeje. Stále jde o AMOLED s rozlišením 2340 × 1080 px, ale jeho úhlopříčka nakonec bude 6,65" (dříve 6,53"). O měsíc dříve došlo také k upgradu čipsetu. Tím nakonec bude MediaTek Dimensity 1000+ (dříve neplusková verze). Jeho novinkami jsou vylepšená správa napájení (tj. delší výdrž) a upravený videoprocesor, který bude mj. převádět SDR video na HDR.

Astro Slide navíc dorazí rovnou s Androidem 11, přestože původně chtěli tvůrci firmware budovat okolo desítkové verze. Kdo bude chtít, tak jej bude moci vyměnit za některou z linuxových distribucí.

Zbytek se (zatím nemění). Astro Slide tak dostane 6 GB RAM, 128 GB flash paměti, čtečku microSD karet nebo dvojici USB-C. Zařízení bude podporovat i 5G sítě, dále pak Wi-Fi 6, Bluetooth 5.1 a NFC. Uvnitř má dva sloty pro SIM karty a navíc též programovatelnou eSIM. Akumulátor s kapacitou 4000 mAh půjde dobíjet i bezdrátově. Zařízení měří 164 × 76,6 × 15 mm a váží okolo 300 gramů. Tahákem je výsuvná QWERTY klávesnice, která z něj udělá skutečně kapesní počítač.

Astro Slide lze na Indiegogo koupit od 491 eur (13 000 Kč).

Diskuze (16) Další článek: Z 0 na 50 % za pět minut. Quick Charge 5 má do mobilů přinést 100W+ nabíjení

Témata článku: Android, Wi-Fi, indiegogo, NFC, SDR, Zařízení, AMOLED, Počítač

Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest mobilů do 8 000 Kč

Test bezdrátových headsetů

Linux i pro začátečníky

Jak surfovat anonymně