Simulace | Simulátor | Aston Martin

Aston Martin nabízí automobilový simulátor, který vás zabaví během pandemie. Stojí jak opravdové auto

Britská automobilka Aston Martin představila jeden z nejmodernějších závodních simulátorů. Jmenuje se ARM-CO1 a je reakcí na rostoucí zájem o elektronické závodění - to v mnoha disciplínách nahradilo reálné závody, jež byly zrušeny z důvodu pandemie onemocnění COVID-19.

Luxusní simulátor rozhodně není levnou záležitostí – jeho doporučená cena je 57 500 liber, což je v přepočtu něco málo přes dva miliony korun s DPH. Dle výrobce míří do segmentu e-sportovních aktivit a na profesionální závodníky, kteří chtějí zdokonalit své schopnosti a ocení „zážitky z luxusního esportu“.

Závodění pod značkou Aston Martin

Aston Martin vyvinul simulátor ve spolupráci s firmou Curv Racing Simulators, která ho bude vyrábět ručně z komponent nejvyšší kvality. Značka Curv Racing Simulators není příliš známým jménem – jedná se o společnost, kterou vede tovární jezdec Aston Martinu a specialista na profesionální simulátory Darren Turner s více než dvacetiletou praxí v oblasti špičkových simulací Formule 1.

Zvenku má zařízení evokovat vzhled automobilů Aston Martin – na první pohled zaujme monokokem z uhlíkových vláken a ikonickou mřížkou. Poloha sedadla simulátoru se podobá poloze sedačky ve skutečném autě Aston Martin Valkyrie, což má přispět k co nejrealističtějšímu pocitu.

„Pro designový tým to byla výzva, protože i když simulátor není auto, je inspirován našimi závodními vozy,“ řekl kreativní ředitel Marek Reichman. „Musí vyzařovat stejnou eleganci a chlubit se podobnými dynamickými liniemi a vyváženými proporcemi jako jakýkoli závodní Aston Martin.“

Limitovaná edice

Z hlediska softwaru je předinstalována nejnovější hra Assetto Corsa. Simulátor dle tiskové zprávy „využívá nejnovější technologie k zajištění ničím nerušeného zážitku z jízdy.“ Darren Turner popisuje hlavní vlastnosti slovy: „Naším cílem bylo vytvořit simulátor, který poskytuje ve virtuální realitě tolik potěšení jako skutečné závody.“

Automobilka rozhodně nemíní tento produkt „prodávat jako housky na krámě“ – hodlá ho nabídnout pouze v omezením počtu 150 kusů. Hlavní otázka tedy zní: najdou se tak zapálení zájemci, kteří budou ochotni zaplatit za simulátor částku, za kterou by mohli mít skutečné auto? To se dozvíme v posledním čtvrtletí tohoto roku, na kdy je plánováno zahájení prodejů.

Diskuze (15) Další článek: Profesionální hybrid: Test 13,3" konvertibilního notebooku Lenovo ThinkPad L13 Yoga

Témata článku: Hry, Simulace, Automobily, Simulátor, Aston Martin, Zahájení, Skutečné auto, Pandemie, Závodění, Auto


Určitě si přečtěte

20 let nám vědci slibují revoluční baterie, ale revoluce se pořád nekoná

20 let nám vědci slibují revoluční baterie, ale revoluce se pořád nekoná

** Technologie baterií se stále zlepšuje, ale žádné revoluce se nekonají ** Nejpopulárnějším typem baterií je Li-ion ** Efektivní baterie se stávají důležitější s příchodem elektromobilů

Karel Javůrek | 101

Nejlepší aplikace na předpověď počasí: Kde nejlépe zjistit, co zrovna chcete vědět

Nejlepší aplikace na předpověď počasí: Kde nejlépe zjistit, co zrovna chcete vědět

Obecných aplikací na předpověď počasí je nespočet, jenže často skončí jen u základní informace o počasí a nenabídnou odpovědi na řadu praktických otázek. A tak jsme si položili právě několik takových otázek a hledali aplikace či meteoslužby, které nám nejlépe odpoví.

Karel Kilián | 4

Velký test televizorů v Computeru: i levnější značky překvapily kvalitou obrazu

Velký test televizorů v Computeru: i levnější značky překvapily kvalitou obrazu

** Jak funguje biometrické zabezpečení ve Windows ** Nejlepší správci hesel ** Létáme v Microsoft Flight Simulator

Časopis Computer | 5

Google mapy, Seznam mapy, Apple mapy... Velké srovnání šesti internetových map. Kdo to dělá nejlépe?

Google mapy, Seznam mapy, Apple mapy... Velké srovnání šesti internetových map. Kdo to dělá nejlépe?

** Která klasická webová mapa se vám líbí nejvíce? ** Srovnali jsme šest velkých služeb v několika situacích ** Hlasujte v anketě

Jakub Čížek | 81


Aktuální číslo časopisu Computer

Velký test fitness náramků

Levné záložní zdroje

Jak si zabezpečit domov

Nejlepší monitory na trhu