Byznys | Grafické karty | Asrock

ASRock: zájem čínských těžařů kryptoměn klesá, může to snížit ceny grafických karet

ASRock: zájem čínských těžařů kryptoměn klesá, může to snížit ceny grafických karet

Jedním z hlavních důvodů špatné dostupnost a vysokých cen moderních grafických karet je kromě pandemie samotné (problémy ve výrobě, logistice) také zvýšená poptávka těžařů kryptoměn. Kryptoměny jako Ethereum, které lze těžit, a vydělávat tak pomocí grafických karet, totiž v posledních měsících narostly na ceně, což zvýšilo zájem těžařů po celém světě a obzvláště pak v Číně.

Dle vyjádření ASRocku už se ale situace začíná uklidňovat. Čínští těžaři kryptoměn už mají o grafiky stále menší zájem, což by se mělo odrazit jak na dostupnosti karet pro hráče, tak i ceně, která by se mohla dostat opět o něco blíže k té doporučené maloobchodní.

ASRock zároveň upřesnil, že například grafiky od AMD by měly být k dispozici ve větším množství s tím, jak AMD navýšilo produkci samotných čipů. Menší zájem těžařů a problémy v Číně by také mohly znamenat, že se bazary zaplaví použitými grafickými kartami, což by ještě více mělo snížit cenu z důvodu větší konkurence na trhu.

Celá prezentace AMD na Computexu 2021

Speciál: Bitcoin a kryptoměny

Kryptoměny jsou elektronické peníze. Je to digitální měna, kterou místo států zaštiťuje matematika, konkrétně asymetrická kryptografie.

V čele kryptoměn je Bitcoin, prosazuje se ale také Ethereum nebo Litecoin. Ve skutečnosti je kryptoměn několik tisíc, například Facebook připravuje kryptoměnový projekt Diem.

Doporučujeme: Jak koupit bitcoinJak prodat bitcoin • Obchodování na burzeKam bezpečně uložit kryptoměnyKde lze platit kryptoměnamiJak fungují kryptoměny

Diskuze (4) Další článek: Prusa Research má novou 3D tiskárnu SL1S SPEED. Slibuje brutální rychlost, kvalitu a hromadu praktických vylepšení

Témata článku: Byznys, AMD, Kryptoměny, Grafické karty, Těžba, Ethereum, Čína, Logistika, Výroba, Asrock, Zájem, Pandemie, Těžař, Cena, Grafická kartaDruhotné softwarové licence. Kdo by nechtěl legální Windows za stovku…

Druhotné softwarové licence. Kdo by nechtěl legální Windows za stovku…

Koupě originálního programového vybavení přímo od výrobce není jedinou možností, jak sehnat pro váš počítač legální software. Další možností je koupit licenci od toho, kdo ji už nepotřebuje nebo nevyužije. Můžete ušetřit nemalou částku, zároveň si však dávejte pozor na podvodníky.

Jan Spěšný
Tohle bude velké. Microsoft za tři týdny ukáže novou verzi Windows
Lukáš Václavík
Windows 10Operační systémyMicrosoft