AMD | Grafické karty | Asrock | Computex 2019

Asrock ukázal první grafické karty s čipem Navi od AMD. Se spotřebou by to nemuselo být tak strašné, jak se šušká

Asrock byl na Computexu prvním a jediným výrobcem grafických karet, který ukázal, jak budou vypadat nadcházející Radeony RX 5700 spoléhající se na nové čipy Navi. Prozradil i údaje o spotřebě.

Všechny modely, které Asrock u stánku na Computexu ukázal, měly vlastní přepracované chlazení a nejspíše i nereferenční desku (PCB). To naznačuje, že výrobci dostali čipy s dostatečným předstihem na vývoj vlastních modelů. Ale nutno poznamenat, že se v případě Asrocku jedná o první modely, které mohou být do náběhu prodejů ještě optimalizovány. 

Redakci WCCFTech se nicméně podařilo od zástupce společnosti zjistit, jaká bude spotřeba jednotlivých modelů. Nejnižší model, který by měl konkurovat grafické kartě RTX 2060, bude mít spotřebu dle provedení od 150 W do 180 W (TDP). Vyšší modelová řada, konkurující grafikám RTX 2070 si pak vezme 180 W až 225 W (TDP). Tyto údaje tak vyvracejí domněnky, že by grafické karty generace Navi měly mít problémy s vysokou spotřebou. Ale s finálními soudy si počkejme až na nezávislé recenze hotových modelů. 

Diskuze (21) Další článek: Nejmodernější mobilní procesory vyrobí TSMC. Bude je dodávat Applu i Huawei

Témata článku: AMD, Grafické karty, Asrock, Computex 2019, Grafická karta, Karta, Model, Navi, Spotřeba, PCB, Navi od AMD, Čip


Určitě si přečtěte

16 tipů a vychytávek, se kterými dokonale ovládnete komunitní navigaci Waze

16 tipů a vychytávek, se kterými dokonale ovládnete komunitní navigaci Waze

** Waze není jen navigace – je to i sociální síť s dopravními informacemi ** Mobilní aplikace skýtá široké možnosti nastavení ** Vybrali jsme pro vás 16 nejzajímavějších tipů a triků

Karel Kilián | 42

Lék na oteplování planety: Dokázali bychom posunout Zemi dál od Slunce?

Lék na oteplování planety: Dokázali bychom posunout Zemi dál od Slunce?

** Aktuální změny klimatu jsou marginální ve srovnání s tím, co čeká Zemi za pár miliard let. ** Slunce se začne v budoucnu rozpínat a zvyšovat svou zářivost. ** Dokázali bychom Zemi posunout dál od Slunce a zachránit ji?

Petr Kubala | 56Aktuální číslo časopisu Computer

Velký test Wi-Fi mesh

Nejlepší hodinky pro všechny aktivity

Důležité aplikace na cesty

Jak streamovat video na Twitch