ASRock se vrhl na grafické karty. Nakonec nezůstanou jen v Asii, ale koupíme si je i v Evropě

Tradiční výrobce pevných desek ASRock se na jaře vrhl i na výrovu grafických karet. Došlo k tomu v atmosféře kolem zavedení GPP od Nvidie a jednalo se proto zjevně o vzájemně prospěšnou dohodu s AMD. Nové karty ASRocku jsou totiž stavěny výhradně na čipech od AMD. Ale ačkoli GPP pominulo, karty od ASRocku budou. A oproti původním předpokladům nezůstanou jen na asijském trhu, začaly se prodávat už i v Evropě.

ASRock prodeje grafických karet v Evropě odstartoval od 1. července, upozornila redakce Guru3D. A také už v českých e-shopech jsou nové karty k nalezení.

Klepněte pro větší obrázek
Aktuální nabídka grafických karet ASRock u CZC.cz

Co se týče nabídky, ta zahrnuje celé aktuální portfolio AMD včetně grafických karet RX Vega, i když prozatím jenom v referenčním provedení. V českých obchodech je ale zatím nabídka poměrně omezená.

Diskuze (6) Další článek: Potřebujete u MacBooku Pro vyšší grafický výkon? Blackmagic nabízí nové eGPU s Radeonem Pro 580

Témata článku: Hardware, Nvidia, Grafické karty, AMD, Evropa, RX Vega, Asrock, Grafická karta, Referenční provedení, Asie, Gaming X, Původní předpoklad, Český e-shop, Tradiční výrobce, Kart, Asijský trh, ASI, Český obchod, Karta