Počítače | CES 2022 | Asrock

ASRock DeskMeet je kompaktní DIY počítač slibující ohromný výkon

Společnost ASRock představila nové kompaktní počítače, které se budou prodávat jako verze „doplň si sám“, tedy bez většiny klíčových komponent.

Nová řada počítačů DeskMeet s objemem pouze 8 litrů je rozdělena na dvě varianty – B660 pro procesory Intel a X300 pro procesory od AMD. V případě B660 už jsou na výběr nejnovější desktopové procesory Intel Core 12. generace (Alder Lake-S) a u X300 jsou podporované procesory AMD do socketu AM4 řady Ryzen 2000/3000/4000/5000 s integrovanou grafikou (APU) a TDP maximálně 65 W.

V obou případech je limit výšky procesorového chladiče 54 mm a používat lze pouze operační paměti DDR4 v rámci čtyř slotů s kapacitou až 128 GB. Výbava se mírně liší dle varianty, ale nechybí gigabitové porty ethernet, volné sloty pro dodatečnou grafickou kartu s délkou maximálně 20 cm, slot M.2 (2230) pro Wi-Fi a Bluetooth modul, port USB-C i klasické porty USB-A, HDMI, DisplayPort, a dokonce i výstup VGA.

Součástí výbavy je kromě základních desek, které byly optimalizované pro skrytí kabelů, a tedy lepší přenos vzduchu v malé skříni, také napájecí zdroj s výkonem 500 W (80+ Bronze, špičkově až 550 W). Díky tomu lze do počítače dostat i výkonnou grafickou kartu. Ceny zatím nebyly zveřejněny.

Diskuze (9) Další článek: Na Dakaru poprvé vyhrál elektromobil. Žere benzín, vypadá jak monstrum a nese značku Audi

Témata článku: AMD, Intel, Počítače, Wi-Fi, DisplayPort, HDMI, CES 2022, Asrock, Alder Lake-S, Procesor, Počítač, Core, Grafika, Apo, Bluetooth modul, ASR, TDP, Stolní počítače na Heureka.cz