ASPone.cz: Nejnovější technologie ASP.NET s MSSQL 2014

(inzerce) Představujeme Vám současný vývoj technologie ASP.NET spolu s MSSQL 2014, její porovnání s technologií PHP a jedinečnou nabídku webhostingu s 50% slevou.
ASPone.cz: Nejnovější technologie ASP.NET s MSSQL 2014

Na otázku porovnání dvou základních technologií jako PHP vs. ASP.NET již vzniklo mnoho článků, bakalářských prací i různých diskusí. Zkusme se tedy podívat na reálná čísla, která se dají volně dohledat.

Klepněte pro větší obrázek
Zdroj: http://trends.builtwith.com

PHP (původně Personal Home Page, později pak PHP: Hypertext Preprocessor) je jednoduchým skriptovacím jazykem vhodným pro začátečníky v programování webových aplikací. Pokud se však vyznáte například v jazyce C, PHP zvládnete téměř ihned. PHP je tak stále nejvíce rozšířeným prostředím pro amatérské weby všeho druhu.

Technologie ASP.NET je pak pravým opakem a oproti PHP ji lze považovat za velmi vyspělou, ať již z hlediska implementace OOP nebo množstvím obsažených tříd a komponentů. Pokud tedy potřebujete v ASP.NET použít nějakou funkci, stačí si vybrat z knihovny již spousty předvytvořených tříd. Nejlépe tuto technologii podporuje také velmi výkonný a mnoha funkcemi vybavený vývojářský nástroj Visual Studio .NET a to včetně zdarma dostupných Express edicí.

Klepněte pro větší obrázek Poslední verzí .NET Frameworku je verze 4.5.1, která je samozřejmě dostupná u všech variant webhostingů společnosti ASPone (https://www.aspone.cz/cz/Webhosting/Technicka-specifikace/). Mezi nové funkce a vylepšení patří například funkce x64 edit and continue, která umožňuje úpravu programu při debuggování aplikace. Stejně tak i funkce Async-aware debugging, jenž nabízí rozšířené možnosti debuggování asynchronního programování. Kromě aktualizace samotného .NET Frameworku došlo také ke zvýšení rychlosti běhu a startování aplikace spolu se zrychlením běhu v cloudovém prostředí.

Pro většinu kvalitních aplikací je také nutná spolupráce s databázemi, kde ASP.NET má mnohem výkonnější a propracovanější podporu s MS SQL než PHP. Hojně využívané MySQL je pak spíše alternativním řešení pro osobní prezentace, případě blogy apod.

Tím se pomalu dostáváme k novému SQL Serveru 2014, který byl vydán 1. 4. 2014 a od toho dne je k dispozici všem zákazníkům placeného hostingu na http://www.aspone.cz.  Microsoft v podpoře cloudových řešení vydal u MS SQL 2014 spoustu nových a zajímavých vylepšení. Bezpochyby však největší technickou novinkou v této verzi je In-memory OLTP, neboli přesun vybraných tabulek a uložených procedur do operační paměti. Tato funkce dokáže značně zvýšit transakční výkon celé databáze. Bylo vyzkoušeno, že u stejných aplikací bez jakéhokoliv přeprogramování lze zvýšit výkon databáze až desetkrát. Základní přehled o této verzi najdete například zde: http://www.aspone.cz/cz/Webhosting/MSSQL-2014/.  

Klepněte pro větší obrázek

Jak již bylo v článku uvedeno, veškeré tyto nové technologie naleznete u všech variant placeného hostingu společnosti ASPone, s.r.o. Přehled variant můžete zhlédnout v porovnání níže, případně přímo na webu http://www.aspone.cz/cz/Webhosting/.

Váš hosting bude umístěn na virtuálních cloud serverech s operačním systémem Windows Server 2012 R2 a ASPone cluster řešení, která je zaměřeno na vysokou dostupnost všech poskytovaných služeb. O jednotlivé hostingové servery se starají clusterové nody s 384GB RAM a 24CPU, připojené k diskovému poli s Vašimi daty pomocí 2x 4Gbps Fibre-Channel konektivity. Kompletní CISCO síťová infrastruktura a redundantní prvky Vám pak zajistí maximální dostupnost a rychlost pro Vaše projekty! 

Přehled variant:

Vlastnost Freehosting Basic Developer Enterprise VIP
Diskový prostor 40 MB 1 GB 5 GB 10 GB 30 GB
MS SQL 2014 1× 30 MB 1× 100 MB 3× 150 MB 5× 200 MB 15× 200 MB
FTP účty 25× neomezeno neomezeno
Emailové schránky - 30× neomezeno neomezeno
Doménový alias - - 10× 20×
Přenos dat neomezeno neomezeno neomezeno neomezeno neomezeno
Cena* 0,- Kč 90,- Kč 150,- Kč 250,- Kč 750,- Kč

*Cena je uvedena bez DPH / měsíc. Při roční platbě je u varianty Developer a vyšší, měsíc zdarma.

Navíc si dovolujeme Vám nabídnout slevový kupón s hodnotou 50% na jakýkoliv webhosting z naší nabídky. Při objednávce stačí zadat následující kód: WHZIVE50PR

Další článek: Jak v Písku vyrostlo datové centrum a cloud za půl miliardy

Témata článku: Technika, Kupón, Celé data, Technolog, Jednoduchý skript, Vývojářský nástroj, Alternativní řešení, ASP, Nejnovější technologie, Slevový kupón, Diskový prostor, MSS, Skriptovací jazyk, A net, Webhosting, Alias, Síťová infrastruktura, Maximální dostupnost, Přeprogramování


Určitě si přečtěte

Hledá se způsob, jak uložit elektřinu. Možná pomohou obří gravitační baterie

Hledá se způsob, jak uložit elektřinu. Možná pomohou obří gravitační baterie

** Jak uložit elektřinu z fotovoltaiky a větrných turbín ** Pomohou třeba staré autobaterie, nebo setrvačníky ** A pak tu jsou bizarní gravitační akumulátory velikosti mrakodrapu

Jakub Čížek | 252

Šmírování kamerami Googlu: Koukněte, co šíleného se objevilo na Street View

Šmírování kamerami Googlu: Koukněte, co šíleného se objevilo na Street View

Google stále fotí celý svět do své služby Street View. A novodobou zábavou je hledat v mapách Googlu vtipné záběry. Podívejte se na výběr nejlepších!

redakce | 7

Google dosáhl revolučního milníku v kvantové nadvládě. IBM ale nesouhlasí

Google dosáhl revolučního milníku v kvantové nadvládě. IBM ale nesouhlasí

** Google představil nový kvantový čip s 53 qubity ** Oznámil, že díky němu lidstvo poprvé dosáhlo kvantové nadvlády ** IBM toto tvrzení zlehčuje

Karel Javůrek | 16Aktuální číslo časopisu Computer

Test 9 bezdrátových reproduktorů

Jak ovládnout Instagram

Test levných 27" herních monitorů

Jak se zbavit nepotřebných věcí na internetu