ASP snadno a rychle s pomocí Drumbeat 2000

Elemental Software uvolnil začátkem tohoto měsíce poslední verzi svého populárního nástroje Drumbeat verze 3.0, nyní označovaného jako Drumbeat 2000.
Elemental Software uvolnil začátkem tohoto měsíce poslední verzi svého populárního nástroje Drumbeat verze 3.0, nyní označovaného jako Drumbeat 2000.

Drumbeat 2000 je nejrychlejší a nejsnadnější způsob vybudování webových aplikací a webových rozhraní k existujícím aplikacím a databázím, používající Active Server Pages (ASP). Jeho vizuální “uchop a upusť” rozhraní a průvodci na nejvyšší úrovni vám umožní rychle vybudovat ASP aplikace, které přistupují k datům v reálném čase a pracují napříč všech nejpoužívanějších webových prohlížečů bez potřeby ručního psaní kódu.

Tento produkt je vytvořen především pro tvůrce webovských sídel a vývojářů aplikací, kteří potřebují rychlé rozmístění na úrovni oddělení; databázově řízené webové aplikace. Drumbeat je nerychlejší ASP vývojářský nástroj, který je v současné době dostupný.

S Drumbeatem 2000 se sníží čas vyvíjení dané aplikace z týdnů či měsíců na hodiny či dny. Můžete tvorbou těchto aplikací pověřit méně odborné webové vývojáře, kteří mohou pracovat stejně dobře jako odborník v této oblasti.

S Drumbeatem 2000 můžete vizuálně definovat celou vaši webovou aplikaci. Drumbeat vám dává WYSIWYG na vyšší úrovni, „uchop a upusť“ prostředí, které přímo ukazuje jak se aplikace objeví v prohlížeči koncového uživatele. Nástroje designu, jako např. mřížky, průvodce a nástroje zarovnávání vám pomohou vytvořit vizuálně aktivní stránky. Lze vytvářet i rámcové stránky bez nutnosti psaní kódu. A navíc, v kterémkoliv okamžiku vývoje stránek, si můžete danou stránku prohlédnou pomocí implementovaného webového prohlížeče.

Drumbeat generuje celý kód pro serverovou stranu, plně přizpůsobivé Active Server Pages; včetně logiky, dotazů, UI elementů a kódu. Dovoluje vám plně kontrolovat databázi a serverové transakce s využitím výhod Microsoft Transaction Serveru. Drumbeat zahrnuje přes 100 znovupoužitelných komponent od COM objektů, uložených procedur, až do standardních příznaků HTML. Uživatelé také mohou snadno zaregistrovat nové komponenty, které potom mohou používat ve svých vlastních aplikacích prostým uchopením a upuštěním na stránce.

Můžete rychle vytvořit rolovací tlačítka, seznamy „drop-down“, platnost zavádění dat, řídící jednotky médií a daleko víc. Drumbeat „ukaž a klikni“ interakce vám dovolí vybrat z anglických frází pro určení jak budou elementy stránky odpovídat uživatelům a vzájemně na sebe působit. Rozhraní Drumbeatu a nástroje designu využívají výhod nejnovějších webových technologií, včetně DHTML, JavaScriptu, VB Scriptu, CSS pozicování a CSS stylů.

Drumbeat dovoluje webovým aplikacím uvědomit si, který prohlížeč návštěvník používá a zobrazí verzi dané stránky s kódem, rysy a vzhledem – to vše optimalizované pro tento prohlížeč. Řídí celý obsah aplikace z jednoho vhodného umístění (lokace). Vytváření silných webových aplikací vyžaduje integraci celé škály materiálů vytvořených různými přispěvateli. Jedině Drumbeat vám dovolí prohlédnout a řídit všechny tyto přínosy, jako třeba různé typy souborů, jejich propojení, dotazy, styly, aplikační komponenty – v jedné oblasti, Drumbeat Asset Centru. Asset Centrum snadno řídí všechny aspekty aplikací.

Mezi systémové požadavky patří 200MHz Pentium (133MHz Pentium je minimum), 60MB volného místa na pevném disku (30MB je minimum), 64 MB RAM (32MB minimálně), operační systém Windows 95/98 nebo Windows NT 4.0 a vyšší. Dále je to Microsoft Internet Explorer ve verzi 4.0 a vyšší (je využíván při „Preview“ stránek v Drumbeatu). A na konec potřebujete Microsoft Internet Information Server 3.0 nebo vyšší pro Windows NT 4.0 Server, nebo Personal Web Server pro Windows NT 4.0 Workstation a Windows 95/98 (server podporující technologii Active Server Pages).

Drumbeat 2000 si můžete stáhnout zde a další informace můžete získat na jeho domovské stránce. Jedná se o shareware, kde po nainstalování je program funkční 15 dnů, potom je nutná jeho registrace. Instalační soubor má velikost cca 27MB. Tento program používám již od první verze a můžu jej všem jen doporučit.

Diskuze (1) Další článek: Computer 1/99

Témata článku: Ruční psaní, Webové rozhraní, Volná tvorba, Webová stránka, Řídicí aplikace


Určitě si přečtěte

Budoucnost elektroniky: čeští vědci stojí za revolučním čipem, který nemá ve světě obdoby

Budoucnost elektroniky: čeští vědci stojí za revolučním čipem, který nemá ve světě obdoby

** Čeští vědci pod vedením Tomáše Jungwirtha vyvíjí nový typ revolučního paměťového čipu ** Zatímco v současnosti elektronika pracuje s elektrony, v budoucnu to budou spiny elektronů ** Čipy budou moci být klidně i 1 000x rychlejší a úspornější

Karel Javůrek | 32

Portál občana už funguje. Na státní web vypadá až překvapivě použitelně

Portál občana už funguje. Na státní web vypadá až překvapivě použitelně

** Portál občana už funguje, vyřídíte na něm první požadavky ** Funkce se budou postupně rozšiřovat ** Web je docela moderní a přehledný

David Polesný | 65

Byli tam! Důkazy o přistání na Měsíci, Lunochody i čínská sonda jsou vidět z vesmíru

Byli tam! Důkazy o přistání na Měsíci, Lunochody i čínská sonda jsou vidět z vesmíru

** Sonda LRO pořídila z oběžné dráhy Měsíce zajímavé snímky ** Jsou na nich vidět artefakty všech misí programu Apolla, které přistály na povrchu Měsíce ** Jde například o části lunárních modulů, rovery a dokonce i vlajky

Petr Kubala | 60

Rekordy počasí: V Česku to ještě jde, skutečné extrémy zažívají jinde

Rekordy počasí: V Česku to ještě jde, skutečné extrémy zažívají jinde

** Teplotní extrémy dokážou překvapit. Seznamte se s rekordy v Česku i ve světě ** Rekordní hodnoty jsou mnohdy až k neuvěření ** Zjistěte, kdy ke bylo největší horko, zima, déšť či vítr

Karel Kilián | 7

Apple: naše mapy budou nejlepší na světě. Tajně jsme na nich pracovali několik let

Apple: naše mapy budou nejlepší na světě. Tajně jsme na nich pracovali několik let

** Apple odhalil své plány na zcela nové mapy ** Několik let pracuje na nových mapách, které by měly předběhnout konkurenci ** Objeví se s příchodem iOS 12 pro vybrané státy

Karel Javůrek | 50


Aktuální číslo časopisu Computer

Velký test 18 bezdrátových sluchátek

Vše o přechodu na DVB-T2

Procesory AMD opět porážejí Intel

7 NVMe M.2 SSD v přímém souboji