Ascentia M6000 nastupuje

V průběhu měsíce října uvede na český trh společnost Compartners (distributor notebooků AST) novou řadu notebooků Ascentia M6000 Pentium II.
V průběhu měsíce října uvede na český trh společnost Compartners (distributor notebooků AST) novou řadu notebooků Ascentia M6000 Pentium II. Uvedením této řady sleduje AST již klasickou strategii: vysoký výkon za přijatelnou cenu (jak nápadně mi to připomíná všechny ty reklamy na prací prášky a čistící prostředky). To znamená, že se nejedná ani o luxusní modely, ale ani o žádné výběhovky – spíše dobrý průměr. Tomu odpovídá jak vybavení, tak cena, která se bude za 300 MHz model pohybovat od 90 do 175 tisíc podle vybavenosti a příslušenství.

Základem série jest základní deska s čipovou sadou Intel BX pro procesory mobile Intel Pentium s integrovanou AGP sběrnicí s dvojnásobnou rychlostí (2x AGP). Díky tomu se grafický výkon blíží výkonným stolním grafickým stanicím – o ten se stará grafická karta ATI 3D Rage LT Pro se 4 megabajty SGRAM paměti na 100 MHz.

Série podporuje širokou škálu záznamových mechanik: CD-ROM, DVD-ROM, ZIP Drive, disketovou jednotku nebo další pevný disk. Malý LCD displej informuje uživatele o práci notebooku, což je podle mého názoru podstatně lepší než zírat na přehršel blikajících různě barevných ikonek. Klávesnice má plnou velikost, což by mělo pomoci pohodlnému psaní, kurzor myši je ovládán touchpadem.

Mezi další vybavení patří USB port, zvuková 3D karta, reproduktory, zdířka pro připojení k telefonní síti.

Bližší podrobnosti budou zveřejněny v prvním říjnovém ceníku společnosti Compartners (www.compartners.cz – momentálně ve výstavbě) a na webových stránkách AST (www.ast.com).

Pokud vás tato série zajímá podrobněji, počkejte si na recenzi modelu AST M6300X PII300 s procesorem Pentium II 300 MHz v časopise Computer.

Váš názor Další článek: Nové Aptivy od IBM vás poslouchají

Témata článku: Pohodlná práce, Vybavený model, Dobrý průměr, ASC, Rage


Určitě si přečtěte

Otestovali jsme nový Apple MacBook Air. S retinou a nižší cenou

Otestovali jsme nový Apple MacBook Air. S retinou a nižší cenou

** Test MacBooku Air v provedení pro rok 2020 ** Cenově dostupný notebook překvapí výkonem ** Výborné je celkové zpracování a klávesnice

Martin Miksa | 42

Šmírování kamerami Googlu: Koukněte, co šíleného se objevilo na Street View

Šmírování kamerami Googlu: Koukněte, co šíleného se objevilo na Street View

Google stále fotí celý svět do své služby Street View. A novodobou zábavou je hledat v mapách Googlu vtipné záběry. Podívejte se na výběr nejlepších!

redakce | 1

AR není ani po letech žádný trhák. Teď to zkusí Hybri, který svleče vaše kamarádky

AR není ani po letech žádný trhák. Teď to zkusí Hybri, který svleče vaše kamarádky

** Rozšířené realitě i po letech chybí praktické využití ** Selhaly mobilní aplikace i AR brýle ** Floridské studio to proto zkusí přes bizarní erotiku Hybri

Jakub Čížek | 18

Vyrobíme si falešný Mac mini za tisícovku. Stačí Raspberry Pi a 3D tiskárna

Vyrobíme si falešný Mac mini za tisícovku. Stačí Raspberry Pi a 3D tiskárna

** Vyzkoušíme Raspberry Pi 4 s iRaspbianem ** Operační systém vypadá skoro jako macOS ** Vše strčíme do vlastní stylové krabice

Jakub Čížek | 30


Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest SSD s kapacitou 1 TB

Srovnávací test robotických vysavačů

Vybíráme nejlepší telefony na trhu

Jak zlepšit zvuk televize