Procesory | Qualcomm

Arm žaluje jednoho z největších partnerů. Qualcomm to zabrzdí ve vývoji revolučního procesoru

Arm včera oznámil, že u amerického okresního soudu v Delaware žaluje společnosti Qualcomm a Nuvia kvůli porušení licenčních podmínek. Qualcomm loni koupil Nuvii za 1,4 miliardů a převzal její vývoj nadějného procesoru Phoenix. Podle Armu to však odporuje podepsaným smlouvám.

Britská společnost tvrdí, že licence nejsou přenositelné, takže ty poskytnuté Nuvii na vývoj procesoru kompatibilního s instrukčními sadami Arm, nemůže Qualcomm využít. Arm k tomu dodává, že se několik měsíců snažil projevit dobrou vůli a s Qualcommem se dohodnout mimosoudně. Odpůrce se ale brání tím, že sám už licence od Armu má, protože si v minulosti vlastní procesory s jeho technologiemi také vyvíjel.

Arm si nicméně stojí za tím, že k porušení licence došlo a Nuvii k březnu 2022 ukončil smlouvu. Veškerý vývoj vedený od té doby teď Qualcomm musí zlikvidovat. Tedy pokud na argumenty Armu přistoupí i soud.

Qualcomm chtěl letos odhalit nová procesorová jádra postavená na Phoenixu, která měla v příštím roce zamířit do počítačů a serverů. Nuvia slibovala velký skok ve výkonu a přístup, na jaký ve vývoji armových čipů vsadil Apple. Firmu ostatně založil člověk, který stál u zrodu výkonných procesorů pro iPhony.

via The Verge

Diskuze (14) Další článek: Japonské úřady jsou pořád závislé na disketách. To se ale konečně změní

Témata článku: , , , , , , , , , , , , , , , , ,