Elektromobilita | Kola

ARES je elektrokolo s neuvěřitelně nízkou hmotností 9 kg. Asi tušíte, že levné to nebude…

Italské designstudio ARES a společnost HPS představily high-tech elektrokolo Super Leggera, o kterém tvrdí, že je nejlehčí na světě. Rám je pochopitelně karbonový, motor s výkonem 200 W spíše slabší, ale i to dává v cestě za rekordní hmotností smysl. Výsledek? 9 kg!

Úspěch trochu kazí jen kolo Domestique, které už začátkem roku uvedl stejný tým. Váží dokonce jen 8,5 kg, ale to už je jen o tom, jak lehké pneumatiky, pedály a další komponenty osadíte. A pak je tu Freicycle s hmotností 6,8 kg. Ale tady už se nedá mluvit o sériové výrobě.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek
Kola jmenovaná v předchozím odstavci. Freicycle staví na rámu od Meridy.

Pohonný systém Watt Assist údajně využívá know-how z Formule 1, jinde prý pomohla kosmonautika a kolo ladili bývalí profi cyklisté s cílem integrovat motor, baterii i řídící jednotku do rámu tak, aby to mělo co nejmenší vliv na těžiště a dynamické vlastnosti.

Jestli tušíte, že si tvůrci připravují půdu pro vysokou cenu, tak odhadujete správně: 18 950 eur je asi  482 tisíc korun. Najde si své zájemce, i když stále neznáme klíčové parametry, jako např. kapacitu baterie? Zatím se plánuje výroba jen 24 kusů, podle zájmu bude možné pokračovat.

Via aresdesign.com

Diskuze (27) Další článek: Elon Musk byl v Evropě. Zastavil se na berlínském Gigafestu a řekl pár zajímavých věcí

Témata článku: Elektromobilita, Cyklistika, Kola, Ares, Elektrokolo, HPS, Nízká hmotnost, Pneumatiky, Hmotnost, Rám, Jízdní kola na Heureka.czRecenze Windows 11. Microsoft nás opíjí rohlíkem a omezuje použitelnost

Recenze Windows 11. Microsoft nás opíjí rohlíkem a omezuje použitelnost

** Oproti Desítkám významně stouply hardwarové požadavky ** Windows 11 mají nový vzhled, ale výrazně narušují workflow. ** Potěší vyhledávání, multitasking i rychlejší aktualizace

Petr Urban
Windows 11Testy
40 ženských erotických symbolů osmdesátých let

40 ženských erotických symbolů osmdesátých let

Vyzývavá krása, rafinovanost, nevinnost i perverzní voyeurské fantazie. Filmaři už se sexu ve filmu nebáli, a tak dala 80. léta vzniknout řadě kultovních ženských erotických symbolů.

Marek Čech
Filmy a seriály
Tohle nejsou Jedenáctky, ale Linux. Windowsfx 11 opisuje opravdu důkladně
Lukáš Václavík
Windows 11Operační systémyLinux