Apple | Rozšířená realita | Patenty

Apple získal patent na interakci v rozšířené realitě. Rukama budete zasahovat do virtuálního obrazu z brýlí

Apple už několikrát oficiálně přiznal, že pracuje na technologiích rozšířené reality, a to i v podobě brýlí. Zatím jsme se dočkali jen aplikací v rámci telefonů, ale jak ukazuje další nový patent, Apple si už zajišťuje důležité oblasti, které budou primární pro použití této technologie.

V rámci nového patentu, který si Apple podal už v roce 2017 a v USA ho získal 26. února letošního roku, totiž prezentuje metodu vykreslování zajímavých bodů na displeji zařízení, které zároveň ukazují rozšířenou realitu, respektive ukazují reálný obraz snímaný z kamery.

Mezi tyto body zájmu v prostoru může patřit třeba kavárna, obchod, restaurace, metro nebo jiné podniky a důležité body na mapě. Část patentu se také věnuje rozšířené realitě, která ukazuje popisky věcí, například prostředí přední palubní desky automobilu. I když je část patentu věnována integraci a prezentaci na mobilních zařízení jako je iPhone nebo iPad, objevuje se zde zmínka i o brýlích pro rozšířenou realitu.

V takovém případě jsou brýle rovněž vybavené kamerou a zobrazování pomocných informativních popisků probíhá přímo na jejich průhledném displeji (ať už bude technologie vykreslování jakákoli). Systém zároveň počítá s interaktivitou uživatele, který v případě mobilních zařízení bude moci na jednotlivé popisky či body kliknout prstem pro zobrazení podrobnějších informací. V případě kombinace s brýlemi se počítá se snímáním rukou a virtuálním „dotykem“ v prostoru, podobně jako to předvádí Hololens 2 od Microsoftu.

Že Apple na projektu intenzivně pracuje, ukazují i neustále akvizice v této oblasti, v minulosti to byly například společnosti Metaio, Vrvana nebo Akonia Holographics.

Diskuze (9) Další článek: Bude to už každou chvíli. Od Antarktidy se odlomí ledová kra, která je třikrát větší než Praha

Témata článku: Microsoft, Apple, Brýle, iPhone, USA, iPad, Rozšířená realita, Patenty, Nový patent, Metaio, Obraz, Vrvana, Patent, Virtual, Interakce, Zásah, Realita, Bod zájmu, Virtuální obraz, Vykreslování


Určitě si přečtěte

Otestovali jsme 8 mobilů do 8 000 Kč: rozdíly ve výkonu jsou ohromné

Otestovali jsme 8 mobilů do 8 000 Kč: rozdíly ve výkonu jsou ohromné

** Mobil za 8 000 Kč uspokojí většinu uživatelů ** Klasické foťáky stačí, širokáče ale zklamaly ** Zásadní jsou rozdíly ve výkonu

Časopis Computer | 5

DeOldify: Téměř zázračná technologie, která obarvuje 2. světovou válku, nebo vaše fotky z dětství

DeOldify: Téměř zázračná technologie, která obarvuje 2. světovou válku, nebo vaše fotky z dětství

** Neuronová síť DeOldify obarvuje fotky ** Můžete si ji vyzkoušet sami i bez superpočítače ** YouTube je plný obarvených ikonických videí

Jakub Čížek | 21

Internet poslední naděje. Kdo má nejlepší tarif „LTE na doma“?

Internet poslední naděje. Kdo má nejlepší tarif „LTE na doma“?

** Srovnali jsme fixní LTE připojení od tuzemských operátorů ** Liší se rychlostmi, cenou i podmínkami ** Na co všechno dát pozor?

Lukáš Václavík | 43


Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest mobilů do 5 500 Kč

Test levných herních notebooků

Hrajeme na Xbox Series X

Programy pro kontrolu dětí na počítači