Koronavirus | Apple

Apple zavírá všechny Apple Story mimo Čínu a má prvního nakaženého zaměstnance

Apple oznámil, že zavře Apple Story po celém světě s výjimkou Číny (seznam). Zatím do pátku 27. března. Došlo tak ke kuriózní situaci, že zavřeno bylo v Číně, do budoucna to bude naopak. Situace se mění každým dnem, nicméně to platí pro celou koronavirovou pandemii a s ní spojená opatření.

Firma také oznámila, že na řešení krize přispěla už 15 milióny dolarů. A tím to nekončí. Cokoliv darují zaměstnanci Applu, firma částku ztrojnásobí.

Práce z domova a první nakažený zaměstnanec

Společnost omezila cestování svých zaměstnanců do Itálie, Číny a Jižní Koreje. V souvislosti s tím umožňuje zaměstnancům pracovat z domova. Kdokoliv cítí příznaky jen trochu podobné nemoci COVID-19, nebo se potřebuje pečovat o své blízké, bude uvolněn bez ztráty platu.

V irské centrále byl tento týden pozitivně testován první zaměstnanec. Nyní je v izolaci, Apple uvedl, že ve všech kancelářích a Apple Storech pokračuje v hloubkové dezinfekci.

Bílý dům

O situaci se samozřejmě zajímá i Bílý dům. Zástupci společností Apple, Facebook, Google, Microsoft, Amazon, IBM a Twitter vedli konferenční hovor s americkým technologickým ředitelem Michaelem Kratsiosem o koordinaci snahy o odstranění škodlivého obsahu souvisejícího s koronavirem z jejich distribucí. 

Vláda také požaduje, aby technologické společnosti pomáhaly i dalšími způsoby, včetně zapojení do výzkumu. Bílý dům plánuje uvolnění kompletní databáze týkající se koronaviru a společnosti tak mají pomoci vědcům použitím jimi vyvinuté umělé inteligence analyzovat jejich poznatky. V neposlední řadě byly požádáni o podporu studia a práce z domova.

Nové produkty a konference

Na konec března Apple plánoval keynote s pravděpodobným uvedením nového levnějšího iPhonu. Z té samozřejmě sešlo a zatím se neví, jestli bude premiéra odsunuta, nebo jej Apple uvede online.

Odvolána byla také vývojářská konference WWDC 2020, která se každoročně koná na začátku června v San Jose a jsou na ní představovány nové podoby operačních systému iOS a macOS. Uskuteční se prostřednictvím videokonferencí a webinářů.

Diskuze (4) Další článek: Děti se doma mohou vzdělávat pomocí edukační verze Minecraftu. Microsoft ji nabídl zdarma

Témata článku: Google, Microsoft, Koronavirus, Apple, Amazon, Twitter, iPhone, Čína, Facebook, IBM, Itálie, Jižní Korea, Zaměstnanci, San Jose, Apple story, Apple Store, Bílý dům


Určitě si přečtěte

ReactOS: Zapomenuté a open-source Windows, které nevyrobil Microsoft

ReactOS: Zapomenuté a open-source Windows, které nevyrobil Microsoft

** Představte si svobodné Windows. Bláznivá vize? ** Vývojáři je přitom začali psát už před více než dvaceti lety ** Jmenují se ReactOS a spustíte na nich i Total Commander

Jakub Čížek | 52

Šmírování kamerami Googlu: Koukněte, co šíleného se objevilo na Street View

Šmírování kamerami Googlu: Koukněte, co šíleného se objevilo na Street View

Google stále fotí celý svět do své služby Street View. A novodobou zábavou je hledat v mapách Googlu vtipné záběry. Podívejte se na výběr nejlepších!

redakce | 8

Koupili jsme nejlevnější dron s kamerou. Stál nás 300 Kč a má rozměry kreditky

Koupili jsme nejlevnější dron s kamerou. Stál nás 300 Kč a má rozměry kreditky

** Kvalitní drony začínají na 10 000 Kč ** Šli jsme na to jinak a koupili ten nejlevnější s kamerou ** I když je to čínský šmejd, je s ním zábava

Jakub Čížek | 35Aktuální číslo časopisu Computer

Velký test autokamer

Test ATX skříní

Jak surfovat pohodlně

Sportovní aplikace

Jak funguje procesor