Apple | Epic Games | App Store

Apple zasadil Epicu další ránu. Odstřihne jej od přihlašování pomocí Apple ID

Spor mezi Applem a Epicem pokračuje a nyní provedla další krok cupertinská společnost. Ta plánuje ukončení možnosti přihlašovat se skrze její řešení do Epic účtu. Uživatelé tak budou muset aktualizovat své účty, jinak o ně přijdou.

V rámci App Store má Apple poměrně striktní pravidla, která přikazují vývojářům, co mohou a co naopak ne. Jedno takové například říká, že jakmile poskytuje v rámci své aplikace přihlášení skrze třetí služby (typicky Facebook či Google účet), musí nabízet uživatelům i službu Sign in with Apple. To platilo i pro Epic. Jenže nyní, dle slov Epicu, Apple nadále neumožní tuto funkci využívat.

Původně mělo dojít k ukončení 11. září, nyní ale došlo k prodloužení lhůty na blíže nespecifikované datum. Jakmile k tomu ale dojde, nebude služba dostupná a uživatelé si musí do té doby převést účet na ten od Epicu. Pokud tak nestihnete učinit, bude teoreticky možné účet obnovit, funkčnost ale není zaručena.

Spor dvou společností tak zásadně eskaloval a vytvořil situaci, která nemá obdoby. Doposud se totiž nestalo, že by v rámci sporu poskytovatel přihlašovací autority takto odstřihl některou ze služeb. Kromě problémů pro uživatele Epicu a Fortnite může mít situace následky i pro ostatní. Vyvstává totiž otázka – když se toto stalo u Epicu, co zabraňuje Applu zablokovat i jakoukoliv jinou službu, jakmile se s ním dostane do sporu?

Situace by tak mohla mít neblahý efekt na celé vnímání cloudu ze strany veřejnosti, kdy se ukazuje, že jednotlivé služby nemá uživatel pevně v rukou a záleží, jak se jednotlivé společnosti rozhodnou. To ostatně platí i pro další služby – např. když by se Facebook či Google podobně rozhodl funkci přihlašování ukončit, mohly by rozbít velké množství aplikací.

Zdroj: MSPoweruser, Engadget

Diskuze (52) Další článek: Všechny tři karty série GeForce RTX 3000 spatřeny „v divočině“

Témata článku: , , , , , , , , , , , , , , , , ,