Apple | Klávesnice | Bluetooth

Apple začal samostatně prodávat bezdrátovou klávesnici Magic Keyboard s Touch ID

S 24palcovými iMacy s čipem M1 začal Apple poprvé dodávat v balení i nový typ bezdrátové klávesnice Magic Keyboard, která má integrovaný snímač otisků prstů Touch ID, podobně jako u MacBooků. Samostatně nebylo možné tyto klávesnice až doposud koupit.

Apple už tyto klávesnice začal prodávat a to v menší verzi bez numerického bloku za 149 dolarů (přibližně 4 100 korun) nebo i s numerickým blokem za 179 dolarů (asi 5 tisíc korun).

K dispozici je pouze stříbrná hliníková varianta (barevné je možné získat jen s iMacem) a bohužel zatím není možné koupit model s českými popisky. Klávesnice se k Macu připojuje pomocí Bluetooth a nabíjení integrované baterie je řešené přes konektor Lightning.

Je třeba ale upozornit – klávesnice je kompatibilní pouze s Macy, které mají čip od Applu. V aktuálním případě je to Apple M1 a operační systém musí být macOS 11.4 nebo novější.

Diskuze (22) Další článek: WhatsApp umí posílat fotografie, které se samy po zhlédnutí odstraní

Témata článku: Apple, iMac, Klávesnice, Bluetooth, MacBook, Dolar, Bezdrátová klávesnice, Magic Keyboard, Touch IDDruhotné softwarové licence. Kdo by nechtěl legální Windows za stovku…

Druhotné softwarové licence. Kdo by nechtěl legální Windows za stovku…

Koupě originálního programového vybavení přímo od výrobce není jedinou možností, jak sehnat pro váš počítač legální software. Další možností je koupit licenci od toho, kdo ji už nepotřebuje nebo nevyužije. Můžete ušetřit nemalou částku, zároveň si však dávejte pozor na podvodníky.

Jan Spěšný
40 ženských erotických symbolů osmdesátých let

40 ženských erotických symbolů osmdesátých let

Vyzývavá krása, rafinovanost, nevinnost i perverzní voyeurské fantazie. Filmaři už se sexu ve filmu nebáli, a tak dala 80. léta vzniknout řadě kultovních ženských erotických symbolů.

Marek Čech
Filmy a seriály