Apple začal odstraňovat aplikace, které tajně sdílejí vaši polohu s třetími stranami

Apple začal odstraňovat aplikace, které tajně sdílejí vaši polohu s třetími stranami

Tajné odesílání dat o poloze je jednou z největších obav, kterou většina majitelů chytrých zařízení má. Apple proto začal ze svého obchodu odstraňovat všechny aplikace, které takové údaje sbírají a bez explicitního souhlasu odesílají dále. Ano, dřív to mohly dělat, upozornil na to web 9to5mac.

Apple aplikace začal odstraňovat na základě podmínek pro schvalování aplikací 5.1.1 a 5.1.2, kterým v prosinci loňského roku přibyly dodatky, že sdílení polohových dat je bez výslovného souhlasu zakázáno.

Vývojáři, jejichž aplikace podmínky porušila (tedy nedala lidem dost najevo, co s jejich polohovými daty dělala), mohou svůj produkt opravit a nechat si ho znovu schválit. Bude to ale chvíli trvat.

Důvody změny můžou být různé. Spíš než na dobrou duši Applu to ale vypadá na další novinku kvůli Obecnému nařízení o ochraně osobních dat (GDPR), které začne v EU platit již tento měsíc. Toto nařízení mimo jiné požaduje, aby technologické firmy měly k dispozici explicitní a informovaný souhlas od člověka, od kterého data sbírají. Z toho důvodu na vás poslední týdny u většiny internetových služeb vyskakují okénka prosící o potvrzení nových podmínek.

Apple tak vyžaduje, aby vývojáři odstranili ze svých aplikací všechen kód, rozhraní nebo SDK sdílející polohu třetím stranám. Každý postižený autor dostal e-mail, ve kterém se to podrobně dočte.

Váš názor Další článek: Čína staví továrnu na hypersonické motory pro střely a letouny

Témata článku: Apple, GDPR, Mobilní aplikace, Mobilní telefon, Evropská unie, Soukromí, SDK, Obecné nařízení, Osobní data, Výslovný souhlas, Aplikace, Technologická firma, Nová podmínka, Poloha, Data, Nařízení, Explicitní souhlas, Největší obava, Chytrá zařízení, Třetí strana, Internetová služba, Vývojář, Souhlas, Loňský rok

Určitě si přečtěte


Aktuální číslo časopisu Computer

Jak rychlé je nabíjení bez drátů?

Test 11 sluchátek pro hráče

Aplikace, které vám zachrání dovolenou

Kompletní přehled datových tarifů