Apple | Internet | 6G

Apple začal nabírat inženýry pro vývoj technologie 6G. Pro novou síť si vyvine vlastní modem

Apple začal nabírat inženýry pro vývoj technologie 6G. Pro novou síť si vyvine vlastní modem

S 5G to Apple trochu propásl. Po prohraném souboji s Qualcommem a fiasku s modemy od Intelu, nakonec využívá 5G modemy od Qualcommu, se kterým má mimosoudní dohodu o odběru 5G modemů až do roku 2025. Apple se ale samozřejmě poučil a poté, co odkoupil celou divizi Intelu pro modemy, chystá vlastní řešení.

Zatímco 5G už tedy bude muset Apple i kvůli dohodě s Qualcommem, licencím a patentům vydržet ještě pár let platit třetí straně, s příští generací mobilních sítí by se mělo vše změnit. Nadcházející technologie 6G by měla nastoupit až za přibližně deset let, tedy kolem roku 2030, ale Apple už začíná s vývojem nyní.

Dle informací Bloombergu totiž Apple začal nabírat lidí se specializací v oblasti modemů a mobilních sítí pro vývoj technologie 6G. V náborovém inzerátu Apple láká na vývoj nové generace bezdrátových technologií a práci na nejmodernějším výzkumu v této oblasti.

Apple už je od minulého roku součástí Next G Alliance, ve které je i například Cisco, Google, HP, Intel, LG, VMware a další.

Technologie 6G přinese další významný skok oproti 5G jak v rychlostech (až 100×), tak i v nižší odezvě, která se dostane i do oblasti mikrosekund. Apple si včasným výzkumem zajistí i obrovské množství patentů, které ho více méně porazily právě při souboji s Qualcommem, který jich má spoustu v oblasti 5G.

Je tak jasné, že se Apple opět osamostatní u další významného a hlavně drahého čipu, přičemž na vývoj má spoustu času a také zkušený tým už specializovaných inženýrů, které získal v rámci akvizice celé modemové divize od Intelu.

Na rok 2022 se očekává, že iPhony integrují nový typ 5G modemu Qualcomm Snapdragon X65, který jako první zvládá rychlost až 10 Gb/s. Nelze ale čekat, že Apple bude s vlastním modemem čekat až do roku 2030 a za pár let nejspíše začne používat i vlastní pokročilý 5G modem.

Nejrychlejší 5G modem na světě - Qualcomm 

5G

5G je označení pro pátou generaci mobilních sítí. Navazuje na sítě čtvrté generace označované 4G, které překonává zejména co se týče zvýšení přenosové rychlosti, snížení odezvy a zvýšení počtu obsluhovaných zařízení. Přečtěte si podrobný článek o 5G

Mohlo by vás také zajímat: Wi-Fi, připojení k inernetu, IoT

Diskuze (2) Další článek: Fanda ticha chtěl pasivně chladit GeForce RTX 3080. Nestačil ani obří chladič o velikosti celé počítačové skříně

Témata článku: Technologie, Google, Apple, 5G, Internet, Intel, iPhone, Qualcomm, Mobilní telefon, Síť, Modem, 6G, Patent, Cisco, Qualcomm Snapdragon, Vývoj, Inženýr, Bloomberg, Nová síť, Produkty Apple na jednom místě - Heureka.czSex manželských párů? Jen výjimečně. Ložnice ovládnou roboti s umělou inteligencí

Sex manželských párů? Jen výjimečně. Ložnice ovládnou roboti s umělou inteligencí

** Sex manželských párů jen při zvláštních příležitostech. ** Ložnice ovládnou sexuální roboti s umělou inteligencí. ** I to je jeden ze závěrů Mezinárodní robotické konference.

Filip KůželJiří Liebreich
RobotiSexUmělá inteligence
Nastal pravý čas na výměnu telefonu. Jak poznat, že ten váš už dosluhuje?

Nastal pravý čas na výměnu telefonu. Jak poznat, že ten váš už dosluhuje?

** Jak poznat, že váš telefon má nejlepší dny za sebou? ** Vypadá potlučeně, má pavučinu nebo nedostává aktualizace? ** Ukážeme si, kdy má smysl jeho oprava, a kdy už jen koupě nového

Martin Chroust
Prasklý displejVysloužilý mobilSmartphony
Rozšiřující SSD pro Xbox Series S|X jsou čím dál dražší oproti těm pro PlayStation 5
Lukáš Václavík
Xbox Series S|XMicrosoft
Jak zrcadlit obrazovku mobilu a počítače do televize

Jak zrcadlit obrazovku mobilu a počítače do televize

Ať už se chcete pochlubit fotkami z dovolené na velké obrazovce, nebo si přehrát video uložené na disku počítače, neobejdete se bez zrcadlení obrazovky. Ve výchozím stavu jej podporuje Windows i Android.

Stanislav Janů
NávodyTelevizeWindows
Kde se vzala potřeba velkých operačních pamětí v telefonech a kolik RAM zabírá Android?

Kde se vzala potřeba velkých operačních pamětí v telefonech a kolik RAM zabírá Android?

** RAM je po procesoru druhým nejdůležitějším HW parametrem ** Stará se o rychlý multitasking a o svižné načítání dat ** Věděli jste, kolik v RAM průměrně zabírá Android 12?

Martin Chroust
Virtuální RAMOperační paměť