Apple | WWDC

Apple za dva měsíce oznámí hromadu novinek. Čekáme AR brýle a reakci na boom AI technologií

Od pondělí 5. června do pátku 9. června proběhne další ročník WWDC, největší vývojářské konference pořádané Apple. Jako obvykle první den odstartuje úvodní keynote, na které vrcholní manažeři představí softwarové i hardwarové novinky, na které se budou tvůrci aplikací začít připravovat.

Sám Apple v oznámení láká na pokroky v iOS, iPadOS, macOS, watchOS a tvOS. Podle insidera Marka Gurmana však hlavním novým produktem budou brýle Reality Pro a jejich systém xrOS.

Dlouhé roky příprav tak firma završí uvedením headsetu pro rozšířenou realitu, jehož parametry, pokud se potvrdí, budou impozantní. Mluví se o dvojici microLED displejů s rozlišením 4K, 12 kamerách snímajících okolí a výkonném čipu M2, který najdeme v aktuálních MacBoocích. Ohromná ale bude i cena, spekuluje se o 3000 dolarech.

Apple bude mít vhodnout příležitost jakkoliv reagovat na rozmach velkých jazykových modelů a na nich postavených AI chatbotech. Hlavní konkurenti jako Microsoft, Google nebo Meta už podnikli několik kroků. V Cupertinu zatím mají jen čím dál tím víc hloupnoucí Siri.

Loňské WWDC proběhlo prakticky ve stejném termínu. Apple na něm představil iOS 16, iPadOS 16, watchOS 9, tvOS 16 a macOS 13 Ventura. Spolu s nimi právě i čip M2 a 13" MacBooky Pro a Air. Akci si můžete připomenout v tomto článku.

Diskuze (11) Další článek: S kartou od českého startupu zaplatíte kryptem všude, kde berou Mastercard. Vyberete i hotovost

Témata článku: , , , , , , , , , , , , , , , , ,