Apple | Operační systémy | iOS | macOS | Apple keynote

Apple přidal do iOS a macOS spoustu nových funkcí a představil i nový počítač

  • Apple měl velkou tiskovou konferenci s představením novinek
  • Inovoval své operační systémy a vyčlenil i jeden nový – iPadOS
  • Došlo i na hardware, konečně má Apple nový Mac Pro

Apple pořádá svou tradiční vývojářskou konferenci WWDC, která byla zahájena úvodní přednáškou s představením novinek. Akci jsme sledovali živě a níže si můžete přečíst chronologický zápis, jak Apple novinky postupně představil. Kdo má více času a umí anglicky, ten se může podívat na záznam keynote na webu Applu.

Keynote začala v 19:00 našeho času. Úvodní slovo si samozřejmě vzal šéf Applu Tim Cook. Upozornil na dříve zmíněné nové služby Applu jako News+, Arcade a Apple Card. Prezentuje se trailer na exkluzivní nový seriál Applu The Moon, který vykresluje alternativní historii, kdy Rusko jako první dostalo člověka na Měsíc a nikoli USA.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek 
Vývojářská konference Applu WWDC letos probíhá v San Jose Convention Center

Operační systém tvOS

Televizní tvOS dostává přepracovanou úvodní obrazovku. Nově je k dispozici multiuživatelská podpora (každý člen rodiny uvidí jinou nabídku) a přepracovaná nabídka Apple Music s více než 50 miliony skladeb, rovněž svázané s uživatelským účtem. Hraní her na Apple TV 4K nově podporuje herní ovladače z Xboxu a Playstationu 4.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek 
Vylepšený tvOS

Systém pro chytré hodinky watchOS 6

Chytré hodinky Applu dostanou další čerstvou várku nových ciferníků. Hodinky mohou každou hodinu zavibrovat nebo spustí ptačí pípnutí. Nově je přidána podpora audioknih, hlasových poznámek a kalkulačky, která umí počítat spropitné i rozdělení plateb dle toho, kolik vás je (rozdělení plateb).

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek 
Hodinky dostaly řadu nových ciferníků i hromadu nových funkcí

Obchod s aplikacemi je přímo v hodinkách s možností hledání i rychlé instalace. Nová funkce Activity Trends, kde je možné podrobnější sledovat cvičení v čase a jak se vám daří zlepšovat. Nová aplikace Noise hlídá okolní hluk a slouží jako ochrana sluchu. Dámy mohou sledovat cyklus přímo s aplikací od Applu a tato aplikace je součástí i aplikace Zdraví na iPhonu. Aplikaci Zdraví v telefonu Apple přepracoval a vše zpracovává umělá inteligence přímo v přístroji.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Diskuze (85) Další článek: USA vyžadují při žádosti o víza odkazy na sociální sítě. A také e-maily používané v posledních pěti letech

Témata článku: Software, Apple, Operační systémy, iOS, macOS, Apple keynote, WWDC, iPadOS, tvOS, Apple TV+, Apple Arcade, Aplikace Fotky, Aplikace, Dcera, Xbox a Playstation, MacOS Catalina, TB operační paměti, Sidecar, Bedna, Afterburner, Novinka, Systém, Spokojenost zákazníků, Operační systém, Pro Display XDR


Určitě si přečtěte


Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest 21 grafických karet

AMD poráží Intel už i v notebooku

Jak vytvořit 3D fotky v mobilu

Nejlepší fotoaparáty do 30 000 Kč