Apple | Operační systémy | macOS | iOS | Apple keynote

Apple přidal do iOS a macOS spoustu nových funkcí a představil i nový počítač

  • Apple měl velkou tiskovou konferenci s představením novinek
  • Inovoval své operační systémy a vyčlenil i jeden nový – iPadOS
  • Došlo i na hardware, konečně má Apple nový Mac Pro

Apple pořádá svou tradiční vývojářskou konferenci WWDC, která byla zahájena úvodní přednáškou s představením novinek. Akci jsme sledovali živě a níže si můžete přečíst chronologický zápis, jak Apple novinky postupně představil. Kdo má více času a umí anglicky, ten se může podívat na záznam keynote na webu Applu.

Keynote začala v 19:00 našeho času. Úvodní slovo si samozřejmě vzal šéf Applu Tim Cook. Upozornil na dříve zmíněné nové služby Applu jako News+, Arcade a Apple Card. Prezentuje se trailer na exkluzivní nový seriál Applu The Moon, který vykresluje alternativní historii, kdy Rusko jako první dostalo člověka na Měsíc a nikoli USA.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek 
Vývojářská konference Applu WWDC letos probíhá v San Jose Convention Center

Operační systém tvOS

Televizní tvOS dostává přepracovanou úvodní obrazovku. Nově je k dispozici multiuživatelská podpora (každý člen rodiny uvidí jinou nabídku) a přepracovaná nabídka Apple Music s více než 50 miliony skladeb, rovněž svázané s uživatelským účtem. Hraní her na Apple TV 4K nově podporuje herní ovladače z Xboxu a Playstationu 4.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek 
Vylepšený tvOS

Systém pro chytré hodinky watchOS 6

Chytré hodinky Applu dostanou další čerstvou várku nových ciferníků. Hodinky mohou každou hodinu zavibrovat nebo spustí ptačí pípnutí. Nově je přidána podpora audioknih, hlasových poznámek a kalkulačky, která umí počítat spropitné i rozdělení plateb dle toho, kolik vás je (rozdělení plateb).

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek 
Hodinky dostaly řadu nových ciferníků i hromadu nových funkcí

Obchod s aplikacemi je přímo v hodinkách s možností hledání i rychlé instalace. Nová funkce Activity Trends, kde je možné podrobnější sledovat cvičení v čase a jak se vám daří zlepšovat. Nová aplikace Noise hlídá okolní hluk a slouží jako ochrana sluchu. Dámy mohou sledovat cyklus přímo s aplikací od Applu a tato aplikace je součástí i aplikace Zdraví na iPhonu. Aplikaci Zdraví v telefonu Apple přepracoval a vše zpracovává umělá inteligence přímo v přístroji.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Diskuze (85) Další článek: USA vyžadují při žádosti o víza odkazy na sociální sítě. A také e-maily používané v posledních pěti letech

Témata článku: Software, Apple, Operační systémy, macOS, iOS, Apple keynote, WWDC, Apple TV+, tvOS, iPadOS, Aplikace Fotky, Spokojenost zákazníků, Zastínění, Bedna, Novinka, Xbox a Playstation, Operační systém, Dcera, Systém, Sidecar, Těsné propojení, Apple Arcade, Představení novinek, Afterburner, MacOS Catalina

Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest: nejlepší notebooky do 20 000 Kč

Test 8 levných IP kamer

Jak vybrat bezdrátová sluchátka

Testujeme Android 11