Apple | Apple Watch | Nositelnosti

Apple Watch se více osamostatní. Apple s nimi chce možná oslovit uživatele Androidu

Apple Watch se více osamostatní. Apple s nimi chce možná oslovit uživatele Androidu

S novou verzí operačního systému watchOS 6 pro chytré hodinky Apple Watch se na podzim setkáme se spoustou novinek, které Apple představil na WWDC. Avšak dočkat bychom se měli i jedné zajímavé funkce, která prezentována nebyla.

V nejnovější vývojářské betaverzi watchOS 6 se objevila možnost hledat aktualizace přímo z nabídky nastavení v hodinkách. S novým systém by tak měly hodinky mít schopnost se aktualizovat i bez nutnosti iPhonu, který byl doposud stále potřeba.

Hodinky se tak stanou ještě více samostatnější, což naznačují i další novinky, jako je vlastní App Store přímo v hodinkách. Bude možné hledat, vybírat a instalovat aplikace dle potřeby bez nutnosti iPhonu.

Je otázkou, jestli se Apple chystá hodinky kompletně odříznout od iPhonu, čímž by rozšířil pole zájmu třeba i na uživatele telefonů s Androidem. Ve spojení s iPhonem by tak sice poskytovaly spoustu výhod navíc, ale i bez iPhonu by šlo o velmi použitelný produkt, který by si uživatel mohl koupit samostatně, aniž by vlastnil jakékoli jiné zařízení od Applu. Podobně jako třeba bezdrátová sluchátka AirPods.

Apple vidí v nositelnostech velkou budoucnost a obzvláště ve spojení se zdravím. Tento segment mu meziročně roste obrovským tempem, stejně jako například služby.

Diskuze (3) Další článek: Odkaz v e-mailu odstartoval útok ransomwaru. Americké město zaplatí výkupné 14 milionů korun

Témata článku: Apple, Android, Operační systémy, iPhone, App Store, Apple Watch, Nositelnosti, Hodinky, AirPods, Spojení, Uživatelé, Nutnost


Určitě si přečtěteAktuální číslo časopisu Computer

Velký test Wi-Fi mesh

Nejlepší hodinky pro všechny aktivity

Důležité aplikace na cesty

Jak streamovat video na Twitch