Apple Watch | T-Mobile | LTE

Apple Watch s LTE v ČR. Proč to trvalo tak dlouho a proč je roaming tabu

Když Apple v roce 2017 ukazoval Apple Watch Series 3, všichni jsme zbystřili u varianty Cellular, která komunikovala přes LTE a mohla fungovat bez telefonu. Chvilku to trvalo, ale dočkali jsme se jí i u nás.
Apple Watch s LTE v ČR. Proč to trvalo tak dlouho a proč je roaming tabu

T-Mobile jako první operátor v Česku spustil službu Apple Watch Connection, tedy podporu pro Apple Watch s přístupem k LTE síti; Apple tyto modely označuje jako Cellular. Přípravy pro spuštění trvaly déle než rok a bylo potřeba nemalých zásahů do sítě, a hlavně certifikace od Applu.

Nechte iPhone doma

Obecně nejsou chytré hodinky s LTE konektivitou žádnou novinkou: buď se do nich vkládá klasická SIM, nebo se do nich nahraje eSIM. Problém spočívá v tom, že hodinky mají vlastní telefonní číslo, takže musíte řešit další tarif, přesměrování hovorů atd. Apple jde na celou věc jinak – hodinky mají stejné telefonní číslo jako iPhone, technicky jsou tedy aktivní dvě totožné SIM karty, s čímž standardní mobilní síť nepočítá.

Cellular hodinky mohou pracovat ve třech režimech:

  1. V blízkosti iPhonu komunikují klasicky přes Bluetooth, kdy si data berou přímo z telefonu.
  2. Mimo dosah Bluetooth se připojí ke známé Wi-Fi a mohou v nějaké míře pracovat samostatně, ale něco stále musí řešit přes iPhone, který musí být on-line.
  3. Použijí LTE konektivitu, kdy jsou hodinky téměř samostatné a skoro vše řeší vlastní komunikací přímo se servery.

Pokračování článku patří k prémiovému obsahu

Získejte neomezený přístup a Živě bez reklam už za 41 Kč měsíčně

Témata článku: Apple, Internet, Články z Computeru, Německo, Wi-Fi, USA, Apple Watch, iPhone, Čína, Bluetooth, Hodinky, Evropská unie, Vodafone, T-Mobile, LTE, SMS, Cellular, Apple Watch Series, Deutsche Telekom, Watch, SIM, Roaming, Profi, Česká republika, TelefonPřed 32 lety se začalo rodit Bluetooth. Znáte význam jeho tajemného loga?

Před 32 lety se začalo rodit Bluetooth. Znáte význam jeho tajemného loga?

** Bluetooth se mělo stát univerzálním rádiovým protokolem ** Univerzalita mu zůstala, v rychlosti jej ale překonalo Wi-Fi ** Jeho symbol a název sahá až do 10. století

Jakub Čížek
BluetoothTechnologie
Kde stáhnout a jak vyplnit příjezdový formulář

Kde stáhnout a jak vyplnit příjezdový formulář

** K čemu slouží příjezdový formulář ** Kde ho najít a jako ho vyplnit ** Očkovaným stačí, ostatní musí podstoupit test, případně i karanténu

Ondřej Králík
Koronavirus
Až Google dokončí tuto umělou inteligenci, lidstvo ztratí kontrolu nad návrhem čipů

Až Google dokončí tuto umělou inteligenci, lidstvo ztratí kontrolu nad návrhem čipů

** Každý procesor se skládá z logických hradel ** Dnes jich jsou miliony a jejich skládání zabere roky ** Google buduje technologii, která to dokáže za pár hodin

Jakub Čížek
ProcesoryUmělá inteligenceGoogle
Šmírování kamerami Googlu: Koukněte, co nového se zase objevilo na Street View

Šmírování kamerami Googlu: Koukněte, co nového se zase objevilo na Street View

Google stále fotí celý svět do své služby Street View. A novodobou zábavou je hledat v mapách Googlu vtipné záběry. Podívejte se na výběr nejlepších!

redakce
Mapy GoogleStreet View