Koronavirus | Apple

Apple vyvinul ochranný štít pro zdravotníky, zabere minimum místa a je levný

Apple vyvinul ochranný štít pro zdravotníky, zabere minimum místa a je levný

Apple umí skvěle optimalizovat dodavatelský řetězec a současně jeho průmyslový design patří na samý vrchol. Obě tyto schopnosti nyní zaměřil na pomoc v boji proti koronaviru.

Tim Cook se na Twitteru pochlubil, co se zatím Applu v této oblasti podařilo:

Applu se v rámci jeho dodavatelských vztahů podařilo zajistit 20 miliónů roušek. Zatím jde ale o nasmlouvaný objem, ne o počet již dodaných roušek. Současně se designéři vrhli i na ochranné štíty.

Právě ochranné štíty bývají při tvorbě ochranných pomůcek prvním krokem. Jsou v principu jednoduché, nepodléhají složité certifikaci a současně je na nich stále co optimalizovat. 

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek

V Apple na to šli vlastní cestou. Apple štít je totiž co nejjednodušší, poskládaný z minimálního počtu dílů, levný a především při transportu zabere minimum místa. fólie i nutné vzpěry jsou ze stejného průhledného materiálu a distribuují se na placato v balíku po sto kusech. Složení tří částí štítu přitom zabere méně jak dvě minuty.

Výrobu rozjede v USA a Číně a do konce tohoto týdne chce dodat milión kusů a tempo milión týdně udržet i po další týdny. V první fázi se počítá s dodávkami v USA, ale chtějí to později rozesílat i do dalších zemí.

Diskuze (18) Další článek: Moderní věda rozluštila astronomickou záhadu „rudého znamení“ z japonské historie

Témata článku: Koronavirus, Apple, USA, Čína, Twitter, Tim Cook, COVID-19, MINI +, Face Shield, Zdravotníci, Štít, Průmyslový design, Počet dílů, Kus, Minimum, Ochranný štítPowerToys naučí Windows 10 to, co základní systém neumí

PowerToys naučí Windows 10 to, co základní systém neumí

** Chybí vám ve Windows 10 funkce a nebojíte se experimentovat? ** Microsoft oživil sadu PowerToys, která zanikla spolu s XP** Co se bude hodit a co ještě není vyladěné?

Lukáš Václavík
PowerToysWindows 10
Nejlepší program pro střih videa na doma: 9 video editorů, ze kterých si vyberete

Nejlepší program pro střih videa na doma: 9 video editorů, ze kterých si vyberete

** Pokročilé programy na doma stojí pár tisíc korun, jsou ale i zdarma ** Podpora 4K, hromada funkcí a efektové filtry jsou samozřejmostí ** Vybrali jsme 9 nejzajímavějších programů pro Windows

Stanislav Janů
Střih videaTipyNejlepší programySoftware
9 nejlepších českých webů, kde lze stáhnout filmy a seriály

9 nejlepších českých webů, kde lze stáhnout filmy a seriály

** Když selžou legální zdroje, můžete se zkusit obrátit na služby pro stahování souborů ** Ulož.to není zdaleka jediné, které nabízí videoobsah ke stažení ** Konkurenční služby nabízí levnější placené účty

redakce
TipyHudba, filmy, seriályWeb
Nejlepší programy na úpravu fotek: 11 ověřených tipů, placených i zdarma

Nejlepší programy na úpravu fotek: 11 ověřených tipů, placených i zdarma

** Vybrali jsme nejlepší programy pro úpravu fotek ve Windows ** Pokročilé grafické editory upraví fotografie k nepoznání ** Překvapivě použitelné jsou i aplikace na webu nebo dostupné zdarma

Karel Kilián
Grafický editorNejlepší programySoftware