Apple | Mapy

Apple vyšle do Prahy batůžkáře s LiDAREM. Nafotí další „street view“

Apple plánuje zlepšit mapové pokrytí Prahy, a to na úrovni míst, kam se nelze dostat autem. Od poloviny června do konce srpna české hlavní město budou obcházet jeho lidé vybavení speciálním mapovacím batohem s LiDAREM, kteří se schválně zaměří na historické ulice, parky a stanice MHD.

Batůžkáři pravděpodobně budou sbírat data pro funkci Look Around, což je podobné fotografické zobrazení ulic jako Street View od Googlu nebo Panorama od Mapy.cz. Apple zatím Look Around příliš rozšířené nemá, jeho mapy tento pohled nabízí jen ve vybraných převážně amerických oblastech a pak třeba v Japonsku. 

Česko však Apple zařadit chce, což je zřejmé už delší dobu. S focením českých měst začala firma loni v létě, kdy vyslala svá mapovací auta do všech krajských měst, zpozorována byla mimo jiné Českých Budějovicích. A nyní Apple oznámil, že během léta provede další fázi mapování, dokonce kvůli tomu obepsal česká média, což v jeho případě není zcela standardem.

Batůžkáři, kteří se zatím objeví jen Praze, se zaměří na místa, kam se nelze dostat autem. Těch je v hlavním městě ohromné množství, téměř celé historické centrum, ale vyrazí také do parků, kterých rovněž není v Praze málo. Apple tak bude následovat Google, který také batohový mapovací systém využívá, v jeho případě se nazývá Trekker.

Mapování v Praze proběhne mezi 20. červnem a 29. srpnem, batohy budou mít i LiDAR, takže budou sbírat i data tohoto typu. Apple ujišťuje, že se zachová ohleduplně a obličeje osob a registrační značky aut bude rozmazávat. 

Co nicméně neřekl, je výhled, kdy by konečně mohl Look Around v Česku spustit. Nutno podotknout, že funkci v oznámení explicitně nezmiňuje, jen popisuje, že bude zlepšovat mapové pokrytí Prahy. 

Diskuze (1) Další článek: DeLorean předvádí další návrat do budoucnosti. Nový elektromobil vypadá fantasticky

Témata článku: Google, Apple, Japonsko, Mapy, Navigace, Praha, Street View, Panorama, lidar, Batoh, České Budějovice, Trekker, MHD, Hlavní město, Česká republika, Auto, Look Around, Street, View, Produkty Apple na jednom místě - Heureka.czSex manželských párů? Jen výjimečně. Ložnice ovládnou roboti s umělou inteligencí

Sex manželských párů? Jen výjimečně. Ložnice ovládnou roboti s umělou inteligencí

** Sex manželských párů jen při zvláštních příležitostech. ** Ložnice ovládnou sexuální roboti s umělou inteligencí. ** I to je jeden ze závěrů Mezinárodní robotické konference.

Filip KůželJiří Liebreich
RobotiSexUmělá inteligence
Jak poznat, že máte možná hacknutý telefon? Toto je devět symptomů, které můžete pozorovat

Jak poznat, že máte možná hacknutý telefon? Toto je devět symptomů, které můžete pozorovat

** Jak poznat, že je váš smartphone hacknutý? ** Hledejte známky po nestandardním chování telefonu ** Stačí když telefon vydrží méně nebo topí i v klidovém režimu...

Martin Chroust
Jak...Malware
15 praktických tipů a triků pro Mapy.cz, které možná neznáte

15 praktických tipů a triků pro Mapy.cz, které možná neznáte

** Mapy.cz neslouží jen k zobrazení podkladů a plánování tras ** Nabízejí celou řadu dalších praktických funkcí a možností ** Vybrali jsme 15 tipů a triků, o kterých možná nevíte

Karel Kilián
Mapy.czMapyTipy
Kurvítka v základní výbavě, výrobci mají umělé zastarávání v malíku. Začalo to bateriemi, pokračuje softwarem

Kurvítka v základní výbavě, výrobci mají umělé zastarávání v malíku. Začalo to bateriemi, pokračuje softwarem

** Nejen mobilní výrobci jsou naučeni rok od roku prodávat stále více telefonů ** Tento trend se však zákonitě musí někdy zastavit ** Jenže, co naplat, když jsou starší zařízení „uměle“ nepoužitelná?

Martin Chroust
Prasklý displejBaterieAktualizace softwaru