Apple | MacBook | Webkamera

Apple varuje před krytkami webkamer. Při zavření víka MacBooku mohou poškodit displej

Cupertinská společnost na svém webu upozorňuje uživatele MacBooků, aby nezavírali víka s nasazeným krytem webkamery. Notebooky jsou navrženy tak, aby klávesnicová i displejová část na sebe těsně doléhaly, takže tlustší krytka by při zavření mohla napnout a poškodit displej (viz příklad na Imgur). Kromě webmakery navíc kryt může zablokovat i čidla pro automatickou regulaci jasu a nastavení barevného podání (True Tone).

Manuál Applu doporučuje, aby lidé při zavření nepoužívali krytky tlustší než 0,1 mm. Tak tenké ale ty dokupované obvykle nebývají. Uživatelé by rovněž neměli kameru přelepovat páskou, po níž na povrchu zůstává zbytkové lepidlo.

Varování obecně platí i pro ostatní značky, nejen MacBooky. Konkurenční výrobci již ale navrhli integrované krytky, které z displeje nevyčnívají. Od roku 2018 se s nimi setkáme u vybraných notebooků od Lenova (funkce ThinkShutter) nebo HP (Privacy Camera). Huawei ve stejném roce na MateBooku X Pro zase kameru schoval pomocí výsuvného mechanismu mezi klávesy F6 a F7.

Apple se těmto mechanickým řešením dosud brání. Podle něj je dostatečným řešením dioda svítící při aktivní kameře a ochrana v macOS Mojave a novějších. V systému lze přidělit práva k webkameře jednotlivým aplikacím. (V minulosti se ovšem objevily zranitelnosti, které ochranu dokázaly obejít.)

via Apple Insider

Diskuze (32) Další článek: 37 nejstrašnějších počítačů, které jste kdy viděli

Témata článku: Apple, Hardware, MacBook, Kamera, Huawei, Lenovo, Webkamera, Displej, WebK, Macos mojave, Zavření, Krytka, Na Imgur, DIS, Víko, True Ton, VARJak promítnout displej telefonu na počítač s Windows 10

Jak promítnout displej telefonu na počítač s Windows 10

Chcete jednoduše ukázat známým fotky z dovolené a displej vašeho telefonu vám přijde malý? Promítněte si jej na obrazovku počítače, bez nutnosti kopírování nebo připojení přes kabel.

Jan Spěšný
SmartphoneWindows 10Android
Tip: Jak stáhnout ISO Windows 11 a nainstalovat jej na „libovolný“ počítač?
Lukáš Václavík
Windows 11Operační systémyMicrosoft
Turecký nadzvukový dron MIUS dosáhne s ukrajinskými tryskovými motory rychlosti 1,4 machu

Turecký nadzvukový dron MIUS dosáhne s ukrajinskými tryskovými motory rychlosti 1,4 machu

** Společnost Baykar připravuje nadzvukový tryskový bojový dron MIUS ** Ten by mohl operovat z lodi TCG Anadolu ** MIUS by měl unést výzbroj o váze 1,5 tuny a pohybovat se rychlostí až Mach 1,4

Stanislav Mihulka
VojenstvíTureckoDrony
Bezpečnostní díra ohrožuje routery 17 výrobců. Na stupnici závažnosti má 9,9 bodů, útočníci už ji zneužívají

Bezpečnostní díra ohrožuje routery 17 výrobců. Na stupnici závažnosti má 9,9 bodů, útočníci už ji zneužívají

** Experti odhalili chybu, ohrožující routery nejméně 17 výrobců ** Útočníci tuto chybu začali aktivně využívat k instalaci botnetu ** Bezpečnostní nedostatek CVE-2021-20090 je velmi vážný

Karel Kilián
RouterHackingBezpečnost