Software | Apple | Monitory

Apple v praxi ukázal, že chytrá zařízení přinášejí úplně nový typ problémů

Jak už jsme psali v dřívějším článku, nový monitor Studio Display od Applu je vlastně takový iPhone 11 s velkým displejem, s čímž souvisí nejen pozitiva, ale i negativa.

Jakmile je totiž někde „chytrost“, a tím pádem i pokročilejší software, znamená to i případnou zvýšenou šanci na problémy. Před pár dny totiž Apple přestal podepisovat iOS 15.4 a starší (kvůli vydanému iOS 15.4.1). Kvůli tomu ale nebylo možné nainstalovat aktualizace pro Studio Display a uživatelům na macOS vyskakovala varování, že instalaci nového firmwaru pro Studio Display nelze dokončit, a pokud problém bude přetrvávat, ať kontaktují podporu Applu.

Po několika hodinách se Applu podařilo chybu opravit a vzdálené servery a ověřování už začalo fungovat pouze pro iOS 15.4 v tomto monitoru, takže ho bylo možné jednoduše aktualizovat. Tato ukázka ale slouží spíše jako takové varování s tím, jak se i dříve hloupé věci stávají závislé na aktualizacích a ověřování.

Jak tyto věci budou fungovat po 5 či 10 letech, to je otázkou. Například u starších herních konzolí, které už měly přístup k internetu, jsme svědky toho, že dochází k masivními vypínání serverů, což znamená značné omezené původní funkčnosti a herních zážitků. Prodloužení životaschopnosti pak musí složitě řešit nadšená komunita pomocí speciálního hardware a softwaru.

Diskuze (42) Další článek: Týden Živě: Předvedeme, co umí nový iPad Air 2022, a vysvětlíme, proč Apollo 13 dopadlo lépe než Titanic

Když navštívíte internetový obchod přes náš katalog zboží, Živě za to může získat provizi. Službu Zboží Živě provozujeme ve spolupráci s Heureka.cz.

Témata článku: Software, Apple, Internet, iPhone, iOS, Aktualizace, Monitory, Chytrá zařízení, Velký displej, Displej, Pro, Typ problémů, Nový typ, Produkty Apple na jednom místě - Heureka.cz