Apple | Intel | iMac

Apple stále nabízí starší iMacy s procesory Intel. Mají menší nebo větší úhlopříčku než nový iMac s čipem M1

Apple včera uvedl nový iMac s čipem M1 a řadou vylepšení, jedná se ale pouze o model s úhlopříčkou 24 palců. Pokud chcete jinou velikost, máte zatím smůlu, respektive Apple v jiných úhlopříčkách nabízí jen starou generaci s procesory Intel.

Podobně jako u MacBooků, Apple ještě nejspíše nechává „pojistku“ a na stránkách prodává starší generaci iMaců s úhlopříčkou 21,5 palcu a 27 palců, které mají uvnitř procesory Intel a grafickou kartu od AMD, případně integrovaný grafický čip od Intelu u nejmenší verze. Zajímavostí je, že nový 24palcový iMac je díky tenkým rámečkům podobně velký jako 21,5palcová starší verze.

Klepněte pro větší obrázek

Apple již dříve oznámil, že kompletní přechod na jeho čipy u všech Maců bude trvat 2 roky a zároveň bude i nějakou dobu poskytovat podporu v rámci macOS pro starší modely s procesory Intel. Je tak otázkou, jak dlouho bude starší modely s Intelem prodávat, jestli vyrábí nové nebo zkrátka vyprodává sklady.

Klepněte pro větší obrázek

Nákup iMacu s procesorem Intel totiž dává smysl zatím jen v případě, že chcete na iMacu provozovat nativně Windows přes Bootcamp, což není možné na čipu M1 s instrukční sadou Arm.

Apple iMac s čipem M1 na videu:

Diskuze (17) Další článek: Google vyměnil logo. Slaví Den Země a má v tom dlouhou tradici

Témata článku: Apple, AMD, Intel, Počítače, iMac, MacBook, Úhlopříčka, Pro, Procesor, Čip, Velká úhlopříčka, Mac, Model, Stolní počítače na Heureka.cz