Apple | MacBook | Patenty

Apple si patentoval unikátní virtuální prostorové ozvučení pro Macbooky. Uslyšíte zvuk i zezadu

Nový 16palcový MacBook Pro je vybaven nejen výjimečně kvalitními mikrofony, které si pochvalují i profesionálové, ale také kvalitními reproduktory schopnými vytvořit i poměrně dobrý prostorový efekt. V tomto směru chce ale Apple jít ještě dále a patentoval si systém vlastního zvukového systému.

novém patentu zadaném v roce 2018 se lze dočíst, že zvukový systém má schopnost vytvořit virtuální prostor a přesně řídit, jak zvuk dorazí do levého či pravého ucha uživatele MacBooku. Systém využívá třífázové zpracování, ke kterému používá i mikrofony a měření odrazů zvuku. Právě díky tomu se v reálném čase zjišťuje poloha hlavy uživatele a tím pádem i uší.

Dle těchto informací pak systém z reproduktorů vysílá upravený zvuk tak, aby bylo možné vytvořit zdání toho, že vychází z jiného místa, než jsou umístěné reproduktory v šasi MacBooku. Doslova se tak prý vytvoří virtuální reproduktory v prostoru.

Vše je založené na výpočtech různých parametrů v reálném čase, takže k tomu je třeba specializovaný čip. Apple tvrdí, že tato technologie rovněž zcela odstraní ozvěny a další problémy při práci se zvukem a mikrofonem v jednom zařízení.

Lze očekávat, že se tato technologie objeví v budoucích generacích MacBooků a možná i dalších zařízeních Applu.

Diskuze (10) Další článek: Jedno z největších warezových doupat je na rozcestí. YTS musí zaplatit pokutu a může skončit

Témata článku: Technologie, Apple, MacBook, Patenty, Zvuk, Reproduktory, Reproduktor, Systém, Ozvučení, Zvukový systém, Mikrofon


Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest 12 bezdrátových sluchátek

Vyplatí se Apple z bazaru?

Test batohů pro notebooky

Vybíráme nejlepší sportovní hodinky