Apple | Počítače | Patenty

Apple si patentoval Mac integrovaný do klávesnice. Má výkon jako klasický desktopový počítač

Počítač ukrytý v klávesnici? To bylo trendem v minulém století a v nejnovějším případě se do této konstrukce pustil třeba i levný Raspberry Pi 400 postavený na Raspberry Pi 4. Apple si ale z nějakého, asi bezpečnostního důvodu podal vlastní patent na stejnou konstrukci.

Apple podal patent už v roce 2020 a dle popisu se má jednat o počítač ukrytý v poměrně tenké klávesnici ve stylu té současné například pro iMacy. Apple přitom uvádí, že oproti dřívějším řešením má mít tento počítač „desktopový“ výkon.

Takové vyjádření samozřejmě souvisí s tím, jak výkonné jsou nové čipy Apple M1, M1 Pro/Max a s tím i další generace, které se skutečně v mnoha úlohách výkonem rovnají výkonným desktopovým modelům od AMD a Intelu.

Počítač v klávesnici se má připojovat pouze pomocí jednoho portu USB-C, přes který se přenáší jak napájení, tak i obrazová a další data. Lze předpokládat, že k zobrazení díky tomu může sloužit například velmi tenký a jednoduchý monitor s hubem a případně dalšími porty.

Vzhledem k velikosti počítačové části například v MacBooku Air s čipem M1, není z pohledu rozměrů žádný problém celou destičku dostat i do tenké hliníkové klávesnice.

Zda se takového počítače od Applu nakonec dočkáme, není ale jisté. Společnosti si takových konceptů patentují spousty i jako pojištění, aby je případně nemohl v budoucnu někdo jednoduše žalovat.

Diskuze (23) Další článek: Dezinformační weby už blokují i mobilní operátoři

Témata článku: Apple, AMD, Intel, Počítače, Klávesnice, Raspberry Pi, Patenty, Trend, Konstrukce, Mac, Počítač, Výkon, Patent, Produkty Apple na jednom místě - Heureka.czSex manželských párů? Jen výjimečně. Ložnice ovládnou roboti s umělou inteligencí

Sex manželských párů? Jen výjimečně. Ložnice ovládnou roboti s umělou inteligencí

** Sex manželských párů jen při zvláštních příležitostech. ** Ložnice ovládnou sexuální roboti s umělou inteligencí. ** I to je jeden ze závěrů Mezinárodní robotické konference.

Filip KůželJiří Liebreich
RobotiSexUmělá inteligence
Jak poznat, že máte možná hacknutý telefon? Toto je devět symptomů, které můžete pozorovat

Jak poznat, že máte možná hacknutý telefon? Toto je devět symptomů, které můžete pozorovat

** Jak poznat, že je váš smartphone hacknutý? ** Hledejte známky po nestandardním chování telefonu ** Stačí když telefon vydrží méně nebo topí i v klidovém režimu...

Martin Chroust
Jak...Malware
Kurvítka v základní výbavě, výrobci mají umělé zastarávání v malíku. Začalo to bateriemi, pokračuje softwarem

Kurvítka v základní výbavě, výrobci mají umělé zastarávání v malíku. Začalo to bateriemi, pokračuje softwarem

** Nejen mobilní výrobci jsou naučeni rok od roku prodávat stále více telefonů ** Tento trend se však zákonitě musí někdy zastavit ** Jenže, co naplat, když jsou starší zařízení „uměle“ nepoužitelná?

Martin Chroust
Prasklý displejBaterieAktualizace softwaru
15 praktických tipů a triků pro Mapy.cz, které možná neznáte

15 praktických tipů a triků pro Mapy.cz, které možná neznáte

** Mapy.cz neslouží jen k zobrazení podkladů a plánování tras ** Nabízejí celou řadu dalších praktických funkcí a možností ** Vybrali jsme 15 tipů a triků, o kterých možná nevíte

Karel Kilián
Mapy.czMapyTipy