Apple | Klávesnice | MacBook

Apple se omluvil za klávesnice u svých notebooků. Vadné jsou i u nejnovějších modelů

Společnost Apple poprvé oficiálně potvrdila přetrvávající problémy s klávesnicemi, které hlásí i majitelé nejnovějších modelů přenosných počítačů od této značky – čili zařízení MacBook Pro i MacBook Air. Notebooky byly uvedeny loni.

Apple přitom řeší problémy s klávesnicemi v podstatě už celá léta. Současný problém má kořeny už v roce 2015, kdy se společnost rozhodla představit novou generaci technologie klávesnic – jde o takzvané "Butterfly" klávesnice.

Uživatelé stále hlásí problémy, které se evidentně nepodařilo zcela odstranit ani představením její třetí generace – využívají ji právě nové modely MacBook Pro i MacBook Air. A to přesto, že Apple tentokrát umístil pod samotné klávesy speciální silikonovou membránu, která měla problémy eliminovat.

Nejčastěji uživatelé hlásí problémy s vybranými klávesami, typicky R nebo E, které nereagují správně. Podle některých uživatelů stačí například již malá "překážka" a klávesu se stane zcela nefunkčním – třeba i malé množství prachu. Syndromů však má být více.

Zatímco loni už Apple spustil servisní program bezplatných oprav, resp. výměny modelů MacBooků (2015 - 2017) jakož i MacBook Pro (2016 - 2017), tento program, alespoň prozatím, nejnovější počítače nepokrývá.

Firma se zároveň sice omlouvá za vzniklé problémy a je si jich vědoma, předběžně uživatelům radí jen kontaktovat technickou podporu, píší Businessinsider.com či Fonearena.com. Apple deklaruje, že má jít jen o malý počet z celkových uživatele notebooků. Vzhledem k tomu, že prodeje se pohybují v milionech, i tento malý počet může znamenat poměrně velkou skupinu lidí. Ostatně, už přes 35 000 lidí například podepsalo petici na Change.org, která žádá výměnu problémových klávesnic.

Problém se týká i Macbooku Pro:

Diskuze (56) Další článek: Co může zlomit vaz velkým technologickým gigantům?

Témata článku: Hardware, Notebooky, Apple, Klávesnice, MacBook, MacBook Pro, Notebook, R nebo E, Businessinsider, COM, Uživatelé, Klávesa, Nejnovější model, Model


Určitě si přečtěte

Pozor, na Česko v těchto dnech útočí falešné Tesco, Penny Market a Lidl

Pozor, na Česko v těchto dnech útočí falešné Tesco, Penny Market a Lidl

** Máme tu další českou phishingovou vlnu ** Podle průzkumů máme stále problém s kybernetickou gramotností ** Nebezpečím jsou děti, které opouštějí rodiče

Jakub Čížek | 37

USA rozdávají chudým dotované telefony s Androidem. Jsou z Číny a plné virů

USA rozdávají chudým dotované telefony s Androidem. Jsou z Číny a plné virů

** Chudí Američané mohou dosáhnout na dotovaný mobil ** Jeden takový rozdává třeba tamní Virgin Mobile ** Má to jeden háček. Je prošpikovaný malwarem

Jakub Čížek | 42

Podívejte se, jak umírá váš laptop. Desítky na to mají mocný nástroj powercfg

Podívejte se, jak umírá váš laptop. Desítky na to mají mocný nástroj powercfg

** Hardware současných laptopů už tak rychle nestárne ** Tedy až na baterie – ty umírají děsivou rychlostí ** Ve Windows to můžete sledovat skoro v přímém přenosu

Jakub Čížek | 69Aktuální číslo časopisu Computer

Test 9 bezdrátových reproduktorů

Jak ovládnout Instagram

Test levných 27" herních monitorů

Jak se zbavit nepotřebných věcí na internetu