Apple | iOS | Emoji

Apple řešil problém nedozírných rozměrů: Lidé si stěžovali na nehezké emoji housky, musel ho opravit

Apple řešil problém nedozírných rozměrů: Lidé si stěžovali na nehezké emoji housky, musel ho opravit

Jsou lidé, kteří komunikací prostřednictvím emoji propadli a jejich vzhled intenzivně řeší. Když proto Apple v beta verzi iOS 12.1 představil nové emoji, mnoho uživatelů rychle zpozorovalo, že jeden nový přírůstek nevypadá zcela v pořádku - emoji bagelu. Kritika byla tak silná, že se Apple rozhodl obrázek přepracovat a čtvrtá beta iOS 12.1 obsahuje jeho novou podobu.

Upozornil na to Jeremy Burge z Emojipedie. Emoji bagelu - kulaté housky s otvorem uprostřed, která je často konzumovaná v USA a v Británii se smetanovým sýrem, nyní vypadá nadýchaněji a je obohaceno o zmíněný krémový sýr.

Klepněte pro větší obrázek
Takhle vypadají emoji bagelu napříč platformami. Sýr dosud byl jen u Googlu a Twitteru

Pokud jste kontroverzi kolem podoby bagelu v iOS 12.1 neznamenali, což je dost možné, protože raději trávíte čas čímkoli lepším, šlo o to, že původní emoji bagelu vypadalo podle kritiků odbytě. Houska byla suchá, plochá a nenamazaná, a našli se lidé, kteří kvůli tomu doslova zuřili. Bagel se smetanovým sýrem a lososem je totiž součástí tradiční americké židovské kuchyně a mnozí uživatelé vnímali jako urážku, že emoji tak ikonického jídla nemá ani ten sýr.

Dokonce i výrobce smetanových sýrů Philadelhia záležitost řešil na internetu a Apple kritizoval, že bagel vypadá tak málo chutně. Na stránce change.org pak vznikla petice, kterou podepsalo přes 1200 lidí, aby bagel dostal alespoň sýr. V neposlední řadě server Vox udělal rozbor, jak kulturně a sociologicky vážná věc identifikování se s emoji bagelu je.

Z těchto a dalších důvodů Apple nakonec bagel přece jen změnil. Až proto přijde iOS 12.1, vaše emoji kulaté housky už bude skutečně nadýchané a namazané sýrem. Pokud to nemůžete vydržet, můžete ho mít již nyní ve čtvrté betě.

Diskuze (43) Další článek: Twitter lidi zahltil záhadnými upozorněními s kódy. Nikdo neví, co se stalo

Témata článku: Google, Apple, USA, iOS, Emoji, Velká Británie, Rozměr, Beta, Sýr, Čtvrtá beta, Nový přírůstek, Nová podoba, Houska, Vox, Uživatel, Emojipedie


Určitě si přečtěte

Portál občana už funguje. Na státní web vypadá až překvapivě použitelně

Portál občana už funguje. Na státní web vypadá až překvapivě použitelně

** Portál občana už funguje, vyřídíte na něm první požadavky ** Funkce se budou postupně rozšiřovat ** Web je docela moderní a přehledný

David Polesný | 66

Tohle tak jednou zažít: Nová vzducholoď Airlander 10 s prosklenou podlahou

Tohle tak jednou zažít: Nová vzducholoď Airlander 10 s prosklenou podlahou

** Airlander 10 nabídne plavby vzduchem v interiéru s prosklenou podlahou ** Luxusní vzducholoď byla původně vyvíjena pro vojenské účely ** Počítá se s třídenními „kochacími“ výlety za poznáním

Karel Kilián | 7Aktuální číslo časopisu Computer

Jak nastavit a ochránit nový mobil

Velký test bezdrátových klávesnicí a myší

Počítače v roce 2019

Srovnání barevných laserových multifunkcí