Apple | Soudy | Hodinky

Apple prohrál. Švýcarský výrobce hodinek Swatch smí používat slogan Tick Different

V roce 2015 uvedla společnost Swatch hodinky Bellamy, které na číselníku nesly slogan Tick Different. I když měly prostý Quartzový strojek, šlo s timi bezkontaktně platit díky NFC a technologii od společnosti Visa.

Slogan se ale nelíbil Applu, protože ten už dlouhé roky používá velmi podobný: Think Different. Také proto dal (kupodivu až) v roce 2017 dal švýcarského výrobce k soudu. A ten nyní rozhodl. Protože Apple nedoložil potřebné dokumenty s fakty, že si jej alespoň 50 % spotřebitelů se zmíněným sloganem spojuje, má jednoduše smůlu. Značka Swatch tak sloganu Tick Different může nadále používat dle svého uvážení.

Výkonný ředitel Swatch Nick Hayek na řekl, že podobnost sloganů je čistě náhodná. Ten jejich prý navazuje na vlastní reklamní kampaň z 80. let, kde bylo použité spojení Always different, always new. Společnost Swatch však má z Applu viditelný vítr.

Již v roce 2015, ještě před příchodem Apple Watch, si nechala chránit značku iWatch, aby ji někdo nemohl spojovat s iSwatch. Stejně tak má ochrannou známku na heslo one more thing, kterou rád používal Steve Jobs při svých keynote. Zde registrace prošla s odkazem na televizní sérii se svérázným poručíkem Columbem, který touto hláškou deptal vyslýchané podezřelé.

Reklama The Crazy Ones z přelomu milénia, ve které se objevil slavný slogan:

Via: AppleInsider.com

Diskuze (9) Další článek: 5G se spouští do běžného provozu. Prvenství si připíše Jižní Korea

Témata článku: Apple, Soudy, Steve Jobs, Apple Watch, Hodinky, Think Different, Swatch, Výrobce, Švýcarský výrobce, Číselník, Slogan, Výrobce hodinek, Hod, Visa


Určitě si přečtěte

Nejlepší příslušenství k počítači. Tipy na osvědčené klávesnice, tiskárny, routery…

Nejlepší příslušenství k počítači. Tipy na osvědčené klávesnice, tiskárny, routery…

** Tipy na klávesnice, myši, routery, tiskárny, sluchátka a další věci k počítačům ** Poradíme, s jakými produkty neuděláte chybu ** Vybíráme jak příslušenství na běžnou práci, tak na hraní her

David Polesný | 22

Vyzkoušeli jsme TP-Link Deco P9: zajistí doma Wi-Fi díky drátům ve zdi

Vyzkoušeli jsme TP-Link Deco P9: zajistí doma Wi-Fi díky drátům ve zdi

** Nová generace Mesh Wi-Fi s propojením přes elektrické rozvody ** Lepší parametry a nižší cena než u předchůdce ** Aplikace zatím podporuje jen základní nastavení bez rozšířených funkcí

Tomáš Holčík | 25

Co je TikTok: Svérázná sociální síť chytla mladé uživatele, už jich má už 1,5 miliardy

Co je TikTok: Svérázná sociální síť chytla mladé uživatele, už jich má už 1,5 miliardy

** Sociální síť TikTok získala stamiliony uživatelů a stále roste ** Jaký obsah na ní najdete a co můžete v jejím rámci čekat? ** Je to zábava pro mladé, nebo platforma pro úchyláky?

Karel Kilián | 38Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest 12 bezdrátových sluchátek

Vyplatí se Apple z bazaru?

Test batohů pro notebooky

Vybíráme nejlepší sportovní hodinky