Apple | USB-C | Thunderbolt

Apple prodává nejdelší kabel pro Thunderbolt 4. Má tři metry a stojí pět tisíc

Apple a další výrobci doposud prodávali kabely splňující standard Thunderbolt 4 maximálně ve velikosti 2 metry. Apple ale na vlastním e-shopu začal prodávat mezi prvními dosud nejdelší verzi.

Nový kabel Thunderbolt 4 Pro má totiž délku 3 metry, v rámci kterých zaručuje splnění specifikací v podobě datového přenosu přes Thunderbolt 4 a USB4 až do 40 Gb/s, USB 3.1 Gen2 až do 10 Gb/s, DisplayPort (HBR3) a také napájení až 100 W. Na obou koncích kabelu jsou samozřejmě konektory USB-C.

Klepněte pro větší obrázek

Samotný kabel je opletený pro snadnější manipulaci a nechybí ani logo Thunderbolt na obou koncích (blesk), kterým se odlišuje od klasických USB-C kabelů, jež nemají podporu Thunderboltu.

Za tuto unikátnost a kvalitu si ale musíte dost připlatit, protože tento třímetrový kabel vyjde na 4 990 korun.

Pokud potřebujete větší vzdálenost, na našem trhu se prodávají i mnohem delší, optické verze kabelů Thunderbolt 3.0 (také 40 Gb/s), ale ceny jsou úměrně vyšší – například 50metrový vyjde na přibližně 18 tisíc korun. Jestli si vystačíte pouze s přenosem dat přes USB 3.0 (5 Gb/s), v prodeji jsou k dispozici až 50m optické USB kabely s cenou kolem 2 500 korun.

Diskuze (24) Další článek: Dnes se slaví Světový den hesel. Apple, Google a Microsoft je ale chtějí společně pohřbít

Témata článku: Apple, USB, USB-C, DisplayPort, Thunderbolt, Kabel, Datový přenos, Metr, Pro, Verze, E-shop, Produkty Apple na jednom místě - Heureka.cz