Apple připravil pohlavně neutrální emodži. Najdete v nich i mořskou pannu, mořského panáka a něco mezi

Apple v rámci operačního systému iOS 13.2 přinesl novou sadu emodži obsahující pohlavně neutrální alternativy k lidským emotikonům. Výsledek snahy o maximální genderovou korektnost je ale až absurdní.

V nové sadě emotikonů tak najdeme nejen pohlavně neutrální výrazy v lidských tvářích, ale i ztvárnění různých zaměstnání a zájmů. Můžete tedy v konverzaci použít symbol pohlavně neutrální osoby jedoucí na kole, pracující s počítačem nebo vykonávající povolání strážníka(ce) či svářeče(ky). 

Klepněte pro větší obrázek
Ukázka nových pohlavně neutrálních emodži v iOS 13.2 (zdroj: Emojipedia)

Už před pár lety se řešilo, že by emoji měly mít zastoupení pro obě pohlaví, a tak už dříve Apple (a další firmy) připravil a základě nové sady Unicode vyobrazení emoji pro opačné pohlaví. Vyobrazení policisty tak dostalo alternativu v podobě ženské podoby apod. Vedlo to ale k absurditám, jako je například ženský protějšek Džina z lahve nebo mužský protějšek mořské panny. Teď i k těmto obrázkům přibyly ještě pohlavně neutrální verze.  

Počin firmy může působit úsměvně, ale nejhodnotnější firma světa je pochopitelně častým terčem nejrůznějších žalob, kdy právníci prostě jen zkusí uzmout něco z jejího bohatství. Stávající krok tedy můžeme chápat spíše jako preventivní opatření, aby nějaká skupina lidí nemohla firmu nařknout z potlačování práv menšin apod. 

Kromě pohlavně neutrálních osob přibylo v nové sadě mnoho dalších obrázků jídla, zvířat a dalších objektů. Nově jsou k dispozici i rasově a genderově vyvážené skupinové emoji. Ukázky najdete v obrázkové galerii výše. 

Diskuze (55) Další článek: Nová technologie umožňuje samořídícím autům vidět za roh. Zatím jen v prostorech s umělým osvětlením

Témata článku: Apple, iOS, Nová sada, Emotikon, Panák, Džin, Panna, Sada, Emojipedia, Vyobrazení


Určitě si přečtěte

Proč byste měli rozmazávat SPZ aut na fotkách, které vystavujete na web

Proč byste měli rozmazávat SPZ aut na fotkách, které vystavujete na web

** Na fotkách aut nahraných na web je dobré rozmazat SPZ ** Značku dokáže z obrázku přečíst Google i Facebook ** SPZ může naplnit podstatu osobního údaje

Karel Kilián | 74

Proč je COVID-19 tak nebezpečný, jak se detekuje, jak ničí a máme už pandemii?

Proč je COVID-19 tak nebezpečný, jak se detekuje, jak ničí a máme už pandemii?

** V čem spočívá nebezpečí nemoci COVID-19? ** Jak se testuje její přítomnost v těle? ** Jak se ničí UVC i ozónem a proč už CNN mluví o pandemii?

Jakub Čížek | 73


Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest 24 PC zdrojů

Jak využít umělou inteligenci

10 špičkových sluchátek s ANC

Playstation 5 vs Xbox Series X