Apple | iPad

Apple přímo umožní použít iPad jako externí displej

Přestože již existují různá řešení, jak vytvořit z iPadu externí displej pro počítače Mac, podle dostupných informací Apple plánuje uvedenou funkcionalitu zakomponovat přímo do nové generace svého operačního systému. Na téma upozorňuje 9to5mac.com.

Nativní funkcionalita by měla interně označovat jako „Sidecar“, přičemž míří do nové verze operačního systému MacOS 10.15. Předpokládá se, že nová verze systému (společně s dalšími platformami od Apple) bude uvedena během červnové vývojářské konference WDC.

Jako externí displej přitom budeme moci používat nejen tablet iPad, zároveň bude možné takovýmto nativním způsobem k počítačům od Apple připojovat i jiné externí displeje.

V závislosti na druhu připojeného zařízení budeme moci funkcionalitu různé využít. Ať už jen jako rozšíření základní pracovní plochy systému, případně máme umět využít i dotykové pero (Apple Pencil) na psaní poznámek a podobně.

Diskuze (8) Další článek: Nvidia dala certifikaci G-Sync Compatible dalším monitorům, už je jich 58

Témata článku: Apple, iPad, Monitory, Funkcionalita, Počítač, Systém, WDC, Nová verze, Displej, Apple Pencil, Operační systém


Určitě si přečtěte

Kde se bere elektřina v zásuvce? Poznejte 10 tajemství venkovních stožárů s dráty

Kde se bere elektřina v zásuvce? Poznejte 10 tajemství venkovních stožárů s dráty

Elektřina se vyrábí v elektrárnách, ale do zásuvek v našich domovech to pak má ještě hodně daleko. Dnes se na tuhle dlouhou cestu podíváme.

David Polesný | 91

Bizarní šmejdy z asijských e-shopů: Když to stojí pár dolarů, pochybujte o tom

Bizarní šmejdy z asijských e-shopů: Když to stojí pár dolarů, pochybujte o tom

** Typické žluté obálky z Číny už před lety zavalily nejen Českou poštu ** Pokud ale něco stojí dolar, často tomu odpovídá i kvalita ** Jak vypadají příklady těch nejbizarnější šmejdů?

Jakub Čížek | 148

Jak poslat Teslu do protisměru? Stačí samolepky, které řidič nevidí

Jak poslat Teslu do protisměru? Stačí samolepky, které řidič nevidí

** Teslu v režimu autopilota je možné zmást a poslat do protisměru ** Odborníkům k tomu stačily tři samolepky na vozovce ** Je důvod se znepokojovat? Ne, pokud řidič dává pozor

Karel Kilián | 98Aktuální číslo časopisu Computer

Velký test androidů do 6 500 Kč

Tipy na starší foťáky za super cenu

Důkladný test sportovních kamer

Dárek pro každého: první vydání Computeru