Apple | Procesory | Mac Pro

Apple pracuje na novém Macu Pro. Už bude mít čip s architekturou Arm

Už 10. listopadu by měl Apple v rámci další události ukázat první Macbooky, které budou mít čip Applu postavený na architektuře Arm. Apple již dříve zmínil, že celý přechod na Arm potrvá v rámci všech zařízení přibližně 2 roky a web Bloomberg přišel s informací, že už se pilně pracuje i na nejvýkonnějším Macu Pro.

Apple totiž plánuje nasadit vícejádrový čip Arm i do Macu Pro, což přinese řadu výhod. Jednou z nich je větší efektivita jak z pohledu spotřeby a výkonu, tak i celkových rozměrů.

S „Apple Silicon“ by měl mít nový Mac Pro doslova poloviční velikost, přičemž si zachová navrhnutý design postavený na celohliníkové konstrukci. Apple nejdříve bude prý kromě verze čipem Arm prodávat i současnou variantu s procesorem od Intelu.

S novým Mac Pro na bázi Armu lze počítat v roce 2021 nebo 2022, bude záležet na mnoha okolnostech. Zástupci Applu již dříve upřesnili, že design jejich čipu je přizpůsoben pro snadné škálování, což už je vidět na současném spektru zařízení. V případě Macu Pro nebude problém sestavit čip, který bude mít například i stovku jader, ostatně to už dělá například Marvell nebo Amazon.

Apple s velkou pravděpodobností nepůjde jen cestou co největšího počtu jader, ale použitelnou kombinací menšího počtu výkonnějších a většího počtu slabších jader ve stylu konfigurace big.LITTLE. Vzhledem k tomu, že současný Mac Pro nabízí v maximální konfiguraci jen 28 jader, z pohledu výkonu by neměl být problém ho překonat i v rámci nejnáročnějších aplikací.

Diskuze (5) Další článek: Nvidia nakonec zpozdí uvedení GeForce RTX 3060 Ti. Dočkáme se až v prosinci

Témata článku: Apple, Intel, Procesory, Počítače, Amazon, MIT, Čipy, Architektura, MacBook, ARM, Design, Mac Pro, Apple Silicon, Mac, Bloomberg, Marvell, Čip, Bude, Jádro, Konfigurace, Produkty Apple na jednom místě - Heureka.czProgramujeme ZX Spectrum: Ten nejhloupější možný program v Basicu
Jakub Čížek
Pojďme programovat elektronikuHistorieProgramování
Jak rozmazat dům, aby vás sousedi nemohli šmírovat. Jde to v Mapách Google i na Mapy.cz

Jak rozmazat dům, aby vás sousedi nemohli šmírovat. Jde to v Mapách Google i na Mapy.cz

** Nelibí se vám, když cizí lidé okukují váš dům? ** Všechny mapové aplikace nabízejí možnost rozmazání snímku ** Máme návod pro Apple Maps, Bing Maps, Mapy Google a Mapy.cz

Karel Kilián
SoukromíNávodyMapy
Rusko obviňuje astronautku NASA ze sabotáže Mezinárodní vesmírné stanice
Jiří Černý
Mezinárodní vesmírná staniceNASARusko
Recenze Windows 11. Microsoft nás opíjí rohlíkem a omezuje použitelnost

Recenze Windows 11. Microsoft nás opíjí rohlíkem a omezuje použitelnost

** Oproti Desítkám významně stouply hardwarové požadavky ** Windows 11 mají nový vzhled, ale výrazně narušují workflow. ** Potěší vyhledávání, multitasking i rychlejší aktualizace

Petr Urban
Windows 11Testy