Apple Pay

Apple Pay: Kde a jak můžete platit iPhonem nebo hodinkami Apple Watch

V Česku začala podpora platební služby Apple Pay. Ta umožňuje využít k placení telefony a hodinky od Applu podobně, jako už to u nás umí konkurenční platforma Google Pay.

Abyste mohli Apple Pay využívat, musíte mít některý z novějších iPhonů (iPhone SE, iPhone 6 a novější) nebo hodinky Apple Watch. K tomu je navíc nutné mít účet, respektive kartu, v bance či jiné finanční instituci, která Apple Pay podporuje. Těch je hned zpočátku několik, další budou průběžně přibývat.

  • Air Bank
  • Česká spořitelna - pouze VISA
  • Edenred
  • J&T
  • Komerční banka
  • mBank
  • Moneta Money Bank
  • Twisto

Registrace a nastavení zařízení je celkem triviální záležitost, blíže se tomu věnuje náš sesterský web MobilMania.cz. Poté už můžete platit jednoduše tím, že přiložíte iPhone nebo hodinky Apple Watch k platebnímu terminálu jako bezkontaktní kartu.

iPhone přitom nemusí být připojený k internetu a hodinky zrovna nemusí být ve spojení s iPhonem. Funguje to zkrátka offline jako běžná platební karta. Bezpečnost a ověřování plateb je prováděno skrze zajištění telefonu či hodinek, tedy buď biometrickými metodami či heslem.

Platit se dá s Apple Pay i na internetu

Nejde však jen o bezkontaktní placení mobilem, Apple Pay je kompletní platební systém a s jeho podporou se nyní můžete setkávat i v e-shopech. Platební metodu má zabudovanou prohlížeč Safari od Applu a i zde můžete k ověření použít rychlé přístupy přes Touch ID nebo Face ID.

Placení online skrze Apple Pay je možné skrze podporované iPhony, iPady či jakékoliv zařízení Mac z roku 2012 či novější. Pokud ovšem nemá čtečku otisků prstů Touch ID, bude k ověření platby nutný iPhone či hodinky Apple Watch, které jsou přihlášeny k iCloudu pod stejným Apple ID.

Více se dozvíte od kolegů z MobilManie:

Diskuze (10) Další článek: Podívejte se, jak deset tisíc larev sní velkou pizzu. Stačily pouhé dvě hodiny

Témata článku: Apple, Google, Internet, iPhone, iPad, Apple Watch, Apple Pay, Hodinky, Banka, Placení mobilem, Platební karta, Česká spořitelna, Placení, MobilMania, Air Bank, Ověření, Touch ID, Česká republika, Karta, Safari od Applu, Bezkontaktní karta, Apple ID


Určitě si přečtěte

Jak na internetu surfovat anonymně: Osvědčené způsoby na zametení stop

Jak na internetu surfovat anonymně: Osvědčené způsoby na zametení stop

** Anonymní režim v prohlížeči vám anonymitu nezaručí ** K dispozici je několik možností, jak skrýt svoji adresu i další identifikátory ** Nejúčinnější je stále Tor

Stanislav Janů, Vladislav Kluska | 67

Portál občana už funguje. Na státní web vypadá až překvapivě použitelně

Portál občana už funguje. Na státní web vypadá až překvapivě použitelně

** Portál občana už funguje, vyřídíte na něm první požadavky ** Funkce se budou postupně rozšiřovat ** Web je docela moderní a přehledný

David Polesný | 66

Kde se bere elektřina v zásuvce? Poznejte 10 tajemství venkovních stožárů s dráty

Kde se bere elektřina v zásuvce? Poznejte 10 tajemství venkovních stožárů s dráty

Elektřina se vyrábí v elektrárnách, ale do zásuvek v našich domovech to pak má ještě hodně daleko. Dnes se na tuhle dlouhou cestu podíváme.

David Polesný | 86

Bizarní šmejdy z asijských e-shopů: Když to stojí pár dolarů, pochybujte o tom

Bizarní šmejdy z asijských e-shopů: Když to stojí pár dolarů, pochybujte o tom

** Typické žluté obálky z Číny už před lety zavalily nejen Českou poštu ** Pokud ale něco stojí dolar, často tomu odpovídá i kvalita ** Jak vypadají příklady těch nejbizarnější šmejdů?

Jakub Čížek | 145

Vyzkoušeli jsme eObčanku a přihlásili se s ní na weby úřadů. Vážně to funguje!

Vyzkoušeli jsme eObčanku a přihlásili se s ní na weby úřadů. Vážně to funguje!

** Máme eObčanku, máme čtečku, vyzkoušeli jsme přihlášení na weby úřadů. ** Objevily se drobné problémy, podařilo se nám je vyřešit. ** Používání eObčanky pro online identifikaci je velmi pohodlné.

Marek Lutonský | 37