Apple Pay

Apple Pay: Kde a jak můžete platit iPhonem nebo hodinkami Apple Watch

V Česku začala podpora platební služby Apple Pay. Ta umožňuje využít k placení telefony a hodinky od Applu podobně, jako už to u nás umí konkurenční platforma Google Pay.

Abyste mohli Apple Pay využívat, musíte mít některý z novějších iPhonů (iPhone SE, iPhone 6 a novější) nebo hodinky Apple Watch. K tomu je navíc nutné mít účet, respektive kartu, v bance či jiné finanční instituci, která Apple Pay podporuje. Těch je hned zpočátku několik, další budou průběžně přibývat.

  • Air Bank
  • Česká spořitelna - pouze VISA
  • Edenred
  • J&T
  • Komerční banka
  • mBank
  • Moneta Money Bank
  • Twisto

Registrace a nastavení zařízení je celkem triviální záležitost, blíže se tomu věnuje náš sesterský web MobilMania.cz. Poté už můžete platit jednoduše tím, že přiložíte iPhone nebo hodinky Apple Watch k platebnímu terminálu jako bezkontaktní kartu.

iPhone přitom nemusí být připojený k internetu a hodinky zrovna nemusí být ve spojení s iPhonem. Funguje to zkrátka offline jako běžná platební karta. Bezpečnost a ověřování plateb je prováděno skrze zajištění telefonu či hodinek, tedy buď biometrickými metodami či heslem.

Platit se dá s Apple Pay i na internetu

Nejde však jen o bezkontaktní placení mobilem, Apple Pay je kompletní platební systém a s jeho podporou se nyní můžete setkávat i v e-shopech. Platební metodu má zabudovanou prohlížeč Safari od Applu a i zde můžete k ověření použít rychlé přístupy přes Touch ID nebo Face ID.

Placení online skrze Apple Pay je možné skrze podporované iPhony, iPady či jakékoliv zařízení Mac z roku 2012 či novější. Pokud ovšem nemá čtečku otisků prstů Touch ID, bude k ověření platby nutný iPhone či hodinky Apple Watch, které jsou přihlášeny k iCloudu pod stejným Apple ID.

Více se dozvíte od kolegů z MobilManie:

Diskuze (10) Další článek: Podívejte se, jak deset tisíc larev sní velkou pizzu. Stačily pouhé dvě hodiny

Témata článku: Google, Apple, Internet, iPhone, Apple Pay, iPad, Apple Watch, Hodinky, Banka, Placení mobilem, iPad Air, MobilMania, Apple ID, Touch ID, Bezkontaktní karta, Placení, Safari od Applu, Ověření, Česká spořitelna, Česká republika, Karta, Platební karta, Air Bank


Aktuální číslo časopisu Computer

Speciál o přechodu na DVB-T2

Velký test herních myší

Super fotky i z levného mobilu

Jak snadno upravit PDF