Apple | Bezpečnost | GPS

Apple otevřel systém „Najít“ i pro třetí strany. V aplikaci lze tak snadno sledovat třeba chytré kolo

Apple už více než 10 let nabízí zdarma službu v rámci aplikace „Find My“, která je v češtině nazvána jako „Najít“. Díky tomu můžete snadno sledovat, kde se nachází jakékoli vaše zařízení od Applu, a můžete ho případně vzdáleně zamknout či smazat. Systém zároveň pracuje se sdílením, což se hodí například uvnitř rodiny. Apple nedávno přidal i novou schopnost, kdy je ukradené offline zařízení schopné přes jiný datově připojený iPhone v blízkosti dát o sobě vědět.

Apple nyní tuto platformu otevírá i třetím stranám, které po splnění striktních podmínek z pohledu bezpečnosti a komunikace mohou mít zařízení dostupná právě v aplikaci Najít. Díky tomu je možné tato zařízení sledovat a případně s nimi dělat další bezpečnostní akce (záleží na implementaci a typu zařízení). Samozřejmostí je i možnost nechat na dálku zařízení zazvonit, zablikat a podobně, tedy pokud má nějaký reproduktor a jiné takto použitelné části.

Mezi první výrobce, kteří se do systém dostanou, patří třeba Belkin (Bluetooth bezdrátová sluchátka), Chipolo (ONE Spot tracker) nebo VanMoof (chytrá elektrokola). Lze očekávat, že by se do tohoto systému mohly zapojit třeba i některé automobilky, protože Apple začal s některými blíže spolupracovat třeba na odemykání pomocí iPhonu.

Do budoucna má Apple v plánu otevřít podporu i pro přesné zaměření zařízení v blízkém prostoru pomocí technologie UWB, která je v rámci čipu U1 integrovaná v iPhonech 11, 12 a jistě nebude chybět ani u iPhonu 13.

Diskuze (3) Další článek: Samsung odhalí nejvýkonnější Galaxy. Tentokrát to nebude mobil...

Témata článku: Technologie, Apple, Bezpečnost, iOS, iPhone, macOS, Bluetooth, GPS, Reproduktor, Najít, Rodina, SLE, Systém, Belkin, Aplikace, Zařízení, Produkty Apple na jednom místě - Heureka.czSex manželských párů? Jen výjimečně. Ložnice ovládnou roboti s umělou inteligencí

Sex manželských párů? Jen výjimečně. Ložnice ovládnou roboti s umělou inteligencí

** Sex manželských párů jen při zvláštních příležitostech. ** Ložnice ovládnou sexuální roboti s umělou inteligencí. ** I to je jeden ze závěrů Mezinárodní robotické konference.

Filip KůželJiří Liebreich
RobotiSexUmělá inteligence
Nastal pravý čas na výměnu telefonu. Jak poznat, že ten váš už dosluhuje?

Nastal pravý čas na výměnu telefonu. Jak poznat, že ten váš už dosluhuje?

** Jak poznat, že váš telefon má nejlepší dny za sebou? ** Vypadá potlučeně, má pavučinu nebo nedostává aktualizace? ** Ukážeme si, kdy má smysl jeho oprava, a kdy už jen koupě nového

Martin Chroust
Prasklý displejVysloužilý mobilSmartphony
Jak poznat, že máte možná hacknutý telefon? Toto je devět symptomů, které můžete pozorovat

Jak poznat, že máte možná hacknutý telefon? Toto je devět symptomů, které můžete pozorovat

** Jak poznat, že je váš smartphone hacknutý? ** Hledejte známky po nestandardním chování telefonu ** Stačí když telefon vydrží méně nebo topí i v klidovém režimu...

Martin Chroust
Jak...Malware