Technologie | Apple | Bezdrátové nabíjení

Apple oficiálně zrušil AirPower: Dříve představená bezdrátová nabíječka nebude

Toto není apríl.

S příchodem iPhone X se Apple na podzim roku 2017 pochlubil i s tím, že podporuje bezdrátové nabíjení pomocí standardu Qi a na jaře 2018 uvede na trh i vlastní bezdrátovou nabíjecí podložku AirPower. Ta se měla vyznačovat tím, že bude podporovat více zařízení zároveň, ale nakonec se tak bohužel nestane.

Během jednotlivých čtvrtletí roku 2018 se objevovaly různé neoficiální informace o tom, že Apple má problémy s výrobou těchto podložek, především kvůli tomu, že musí umět nabíjet více zařízení zároveň - iPhone, chytré hodiny Watch a v nejnovějším případě i novou bezdrátovou nabíječku pro sluchátka AirPods.

Na AirPower se už čekalo při poslední prezentaci Applu 25. března, objevily se totiž i úniky přímo uvnitř softwaru i na webu. Apple ale nyní tak trochu nečekaně na poslední chvíli oficiálně oznámil, že žádná bezdrátová nabíjecí podložka AirPower nebude.

Než nedokonale, tak raději vůbec

Dle vyjádření se Applu nepodařilo ani po velkém inženýrském úsilí dostat produkt na takovou úroveň, aby splňoval potřebné vysoké hardwarové standardy. Apple ale zároveň dodal, že stále věří, že budoucnost je bezdrátová a bude se v této oblasti pokoušet dále inovovat.

A proč ani Apple nedokázal vyrobit něco tak „jednoduchého“, jako bezdrátovou nabíječku pro více zařízení zároveň? Dle některých odborníků za to může samotný zbytečný návrh toho, aby si mohl uživatel položit zařízení kamkoli na podložce. Kvůli tomu musel Apple použít v konstrukci velký počet cívek. S tím souvisí menší přesnost zaměření, větší rušení, vyšší teploty a potenciálně i vyšší spotřeba při nižším nabíjecím výkonu. Jednou z hlavních příčin by také mohly být přísné standardy pro omezení maximálních hodnot elektromagnetického záření, do kterého se musí zařízení vejít - 50 mW/cm2 ve vzdálenosti 20 cm.

Klepněte pro větší obrázek
Původní návrhy Applu z jeho patentu pro AirPower

Je otázkou, proč Apple jednoduše neudělal například podložku pouze se třemi cívkami a vylisovanými tvary pro každé zařízení, takže by sice nešlo dát zařízení kamkoli, ale stále by stačilo ho jen položit na příslušné vytvarované místo. To už se ale asi nedozvíme.

Diskuze (26) Další článek: ODHALENO: Nová hackerská skupina Black Hats nabízí DDoS útoky na kohokoliv

Témata článku: Technologie, Apple, iPhone, Bezdrátové nabíjení, Apple Watch, AirPods, Cívka, Podložka, Nabíječka, Rušení, Zařízení, AirPower, Watch, Představená


Určitě si přečtěte

13 praktických tipů a triků pro Mapy.cz, které možná neznáte

13 praktických tipů a triků pro Mapy.cz, které možná neznáte

** Mapy.cz neslouží jen k zobrazení podkladů a plánování tras ** Nabízejí celou řadu dalších praktických funkcí a možností ** Vybrali jsme třináct tipů a triků, o kterých možná nevíte

Karel Kilián | 36

USA rozdávají chudým dotované telefony s Androidem. Jsou z Číny a plné virů

USA rozdávají chudým dotované telefony s Androidem. Jsou z Číny a plné virů

** Chudí Američané mohou dosáhnout na dotovaný mobil ** Jeden takový rozdává třeba tamní Virgin Mobile ** Má to jeden háček. Je prošpikovaný malwarem

Jakub Čížek | 42

Šmírování kamerami Googlu: Koukněte, co šíleného se objevilo na Street View

Šmírování kamerami Googlu: Koukněte, co šíleného se objevilo na Street View

Google stále fotí celý svět do své služby Street View. A novodobou zábavou je hledat v mapách Googlu vtipné záběry. Podívejte se na výběr nejlepších!

redakce | 7Aktuální číslo časopisu Computer

Test 9 bezdrátových reproduktorů

Jak ovládnout Instagram

Test levných 27" herních monitorů

Jak se zbavit nepotřebných věcí na internetu