Apple

Apple odstřihl Pegatron, který mu stavěl iPhony. Zneužíval mladistvé pracovníky

Foto: Ennoti
Apple odstřihl Pegatron, který mu stavěl iPhony. Zneužíval mladistvé pracovníky | Foto: Ennoti

Apple přerušil spolupráci se svým dodavatelem z Tchaj-wanu – Pegatronem. Ten je jednou z klíčových firem, který pro kalifornského výrobce staví produkty včetně iPhonu a iPadů. Důvodem pro tento krok je zjištění, že Pegatron porušuje pravidla práce u mladistvých zaměstnanců a falšuje dokumentaci. 

Na informaci upozornila agentura Bloomberg, podle ní Apple k nedostatkům Pegatronu dospěl na základě vlastního šetření. Tchaj-wanská firma měla náctileté pracovníky nutit k přesčasům a nočním službám a následně dělala vše proto, aby důkazy o tom zatajila. Nebála se ani upravovat výkazy práce. Někdy měli mladí zaměstnanci rovněž dělat činnosti, které se netýkaly jejich oboru. 

Pegatron pomáhal mimo jiné se sestavováním nových iPhonů 12. Apple mu nyní sdělil, že spolupráce nebude pokračovat, dokud problémy nebudu vyřešeny. Dodavatel již propustil manažera, který měl na starosti zaměstnávání studentů a podle slov firmy se pracuje na kompenzaci pro všechny pracovníky, kteří byli nuceni k nelegálním praktikám. 

Apple upozorňuje, že produkce nových produktů není sporem s Pegatronem ohrožena. I kvůli možnosti podobných problémů má dodavatelů celou řadu, iPhony a další zařízení sestavuje například také Foxconn. Mimochodem u něj také bylo v minulosti zjištěno, že studentům nastavuje podmínky porušující zákoník práce. Apple tedy zahájil audit společností, se kterými spolupracuje, v jehož rámci dospěl právě k současnému přešlapu Pegatronu.

Diskuze (8) Další článek: První zmínky o GeForce RTX 3050 ukazují, že bude mít slušný výkon a velmi nízkou spotřebu

Témata článku: Apple, iPhone, iPad, Foxconn, Tchaj-wan, Pegatronu, Dodavatel, Pegatron, Pracovník, Bloomberg


Určitě si přečtěte

Jak se šíří Covid v Česku: Čerstvá data, mapy okresů a obcí. Každý den aktualizované grafy

Jak se šíří Covid v Česku: Čerstvá data, mapy okresů a obcí. Každý den aktualizované grafy

** Vývoj COVID-19 v Česku: nakažení, úmrtí, testovaní, hospitalizovaní ** Mapa podle okresů, přehled podle věku, situace v Evropě i ve světě ** Každý den aktualizované grafy a mapy

Marek Lutonský | 169

Teď už Chromium ovládne Windows 10 úplně. Microsoft dokončil WebView2

Teď už Chromium ovládne Windows 10 úplně. Microsoft dokončil WebView2

** Před dvěma lety se Microsoft zasnoubil s Chromem ** Nový Edge není zdaleka jejich jediné dítě ** Ještě důležitější je komponenta WebView2

Jakub Čížek | 50


Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest mobilů do 5 500 Kč

Test levných herních notebooků

Hrajeme na Xbox Series X

Programy pro kontrolu dětí na počítači